WAL, savos sultys, DX'ai, UTB ir kita

LY3PDS
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 16:50
Miestas:Kybartai

Standartinė LY3PDS » 2006-Bal-16, 08:47

Komentaras dėl "NO-FM" :
dabartinėse WAL sąlygose nėra jokios apsaugos nuo skverų aktyvavimo dviem nešiojamomis FM stotelėmis iš to pačio ar gretimo automobilio. Vertingo prizo pretendentui visgi tokio "lengvo kelio" palikti nederėtų. Argi ne?


Prie viso šito belieka tik pareikalauti, kad mobilios UTB stotys dirbtų tik iš automobilių, pagamintų ne anksčiau, kaip 2000 metais - kad visokie "runkeliai" į "elitinių walininkų" gretas nesibrautų! Ir gamintojus nustatyti: tik Porše, Jaguarai ir Bentliai... Kaip gražu būtų.

73! Edmundas-sr.

P.S. Vargšas Vitas, LY2FE - ko gero atims iš jo WAL Trophy #1 - neelitiniu FM buvo baigtas daryti...

Vartotojo avataras
LY1A
Pranešimai:131
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 11:39
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY1A » 2006-Bal-16, 11:18

LY3PDS rašė:Prie viso šito belieka tik pareikalauti, kad mobilios UTB stotys dirbtų tik iš automobilių, pagamintų ne anksčiau, kaip 2000 metais............P.S. Vargšas Vitas, LY2FE - ko gero atims iš jo WAL Trophy #1 - neelitiniu FM buvo baigtas daryti...
Toks sarkazmas visiškai ne vietoje. Ir visai nejuokinga.
Matot kas gaunasi, kai komentuoti, kritikuot bando žmonės, silpnai suprantantys reikalo esmę. (kitokio paaiškinimo nerandu)

JUK NIEKAS NESIŪLO NIEKO NAIKINTI ! Ar atimti.
VISOS galimybės kurios yra šiandien - išliktų ir ateityje.
Ir apie jokius "elitinius" dalykus čia JOKIOS KALBOS NĖRA.
Ir nereikia prisifantazuoti to, ko nėra.

Naujovės (papildomos!) siūlomos tam, kad:
-turėtų ką veikti ateityje ir tie 13 žmonių, kurie bazinio WAL TROPHY (bazinio) sąlygas jau įvykdę.
-kad turėtų užsiėmimą tie, kuriems maloniau yra medžioti WAL tik UTB , ir kuriems visiškai neįdomu tai daryt TB.

Juk visiškai aišku, kad vien tik su FM įvykdyti UTB TROPHY net teorinės galimybės yra nykstamai mažos (jei neimti daryti QSO su gretimu automobiliu, arba su kitu LY ant užpakalinės sėdynės)

Darantys tai RIMTAI, ir nusitaikę į WAL TROPHY UTB - darys tai tik CW ir SSB. Ir ne kitaip!
Ir juos apsaugoti nuo galimų "garbėtroškų išsišokėlių" kurie galėtų pretenduoti į WAL TROPHY UTB, net neturėdami CW/SSB aparato - ir buvo mano pasiūlyta ta sąlyga "NO-FM" . Tai tik pati pirmoji man šovusi mintis. Ribojančios sąlygos gali būti ir kitokios.
Pvz čia siūlytas "vienas skveras tarpe" man irgi pilnai tinka

Aš ne prieš FM aplamai.

Aš už tai, kad WAL TROPHY UTB ONLY neduoti net šansų įvykdyti tiems, kurie teturi vien tik FM aparatą.

Turinčiam CW/SSB, daryti QSO su gretimu automobiliu nėra jokio poreikio, kur jis bebūtų, be vargo padarys QSO su kitais LY už 50-100km.
Teturintys tik FM - neišvengiamai būtų skatinami užsiskaityti QSO su gretimu automobiliu". Nes kitaip jiems UTB TROPHY nematyti niekad.

Tokių "gretimo automobilio " QSO užskaitymai būtų visiškai nesąžininga atžvilgių tų, kurie krapštys iš triukšmų skverus už 300km, naudodami daugiaelementes antenas ir CW.

UTB FM ir UTB DX - tai nesuderinami dalykai !
(Jei DX vadinsime tik QSO virš 200km)

Ar pakankamai suprantamai paaiškinau ?

P.S.

Jei Edmundui-sr labai patinka naudoti žodį "elitinis" - galėčiau sutikti su vienu TIKRU dalyku:
WAL TROPHY (all 394 squares in LY) VHF ONLY - tikrai būtų labai labai LABAI ELITINIS Diplomas.
Gal net pats elitiškiausias pasaulyje. Ir sunkesnis net už ALL USA counties iš Europos. (iki kurio LY2ZZ beliko jau vos 7 maži žingsneliai).
Ir jei koks "runkelis" (pasak Edmundo-sr) tokį įvykdys - visad žiūrėsiu į tai su ĮPATINGA PAGARBA.
Paskutinį kartą redagavo 1 LY1A. Iš viso redaguota 2006 kartus.
73, Viktoras ...SKYPE ID: fedingas
>> GPS<<

LY3PDS
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 16:50
Miestas:Kybartai

Standartinė LY3PDS » 2006-Bal-18, 09:53

LY1A rašė: Toks sarkazmas visiškai ne vietoje. Ir visai nejuokinga.
Matot kas gaunasi, kai komentuoti, kritikuot bando žmonės, silpnai suprantantys reikalo esmę. (kitokio paaiškinimo nerandu).
Viktorai, nesu lotynistas (Kęstutis, LY1CT pataisys...), bet kažkas iš jų sakė: "Cezari, tu pyksti - vadinasi esi neteisus!". Ir "sarkazmas" nuo "ironijos" - taip maniau parašęs - gerokai skiriasi. O komentuoti, kritikuoti ir šiaip reikšti savo nuomonę šiame forume gali visi užsiregistravę kolegos, kad ir kokie silpni jie būtų... O gal jau ne?
LY1A rašė: Juk visiškai aišku, kad vien tik su FM įvykdyti UTB TROPHY net teorinės galimybės yra nykstamai mažos (jei neimti daryti QSO su gretimu automobiliu, arba su kitu LY ant užpakalinės sėdynės).
O aš manau, kad jei tie du FM-nininkai su vienu ar dviem automobiliais apvažiuos VISUS WAL skverus (tarp kitko, nors ir silpnas žinovas, bet susigaudau, kad į daugybę skverų jiems teks gerokai pažingsniuoti, nes privažiuoti bus tiesiog neįmanoma), tai gal nusipelnys to WAL Trophy ne mažiau už sėdinčius namuose!
LY1A rašė: Darantys tai RIMTAI, ir nusitaikę į WAL TROPHY UTB - darys tai tik CW ir SSB. Ir ne kitaip!.
Kiek Lietuvoje yra UTB'istų turinčių allmode aparatus ir super antenas? Kiek iš jų galės nuvažiuoti į kiekvieną skverą, kuriame allmode'ninkas negyvena? Ar iš vis jie važiuos (ir eis!) į skverus del kelių korespondentų?
LY1A rašė:
Ir juos apsaugoti nuo galimų "garbėtroškų išsišokėlių" kurie galėtų pretenduoti į WAL TROPHY UTB, net neturėdami CW/SSB aparato.
Tai tie, kur su CW/SSB aparatais elitas ar ne elitas? Ar FM "garbėtroška ir išsišokėlis", nusipirkęs allmode'ą, staiga "persitvarko" į angeliuką? Aš manau, kad jei jis toks (blogąja tų žodžių prasme) buvo su FM, tai perėjęs į CW/SSB taps dar blogesnis - na, kaip lietuvis iš moskvičiaus persėdęs į džipą...
LY1A rašė: Aš prieš tai, kad WAL TROPHY UTB ONLY neduoti net šansų įvykdyti tiems, kurie teturi vien tik FM aparatą.

Dabar jau aš "apakęs"! Ginčijomės su tavim, ginčijomės, o tu "visomis keturiomis" už tai, kad su FM aparatu galima būtų gauti WAL TROPHY UTB ONLY !? Pasirodo, reikia ne tik rašyti, bet ir perskaityti, ką rašai. To belieka ir palinkėti Viktorui ir kitiems forumo dalyviams - kad "iš didelio rašto neišeitume už krašto"! Sėkmės visiems WAL'ininkams ir jų gerbėjams, nes ekspedicijų sezonas tikrai ne už kalnų.

73! Edmundas-sr.

P.S. Neturintiems "KAKŲ" galiu paskolinti 9 m aukščio iš trijų dalių sudarytą teleskopinį mano gamybos stiebą - atliko nuo LY2BVQ ekspedicijų... Tvirtinamas greta automobilio rato.

Vartotojo avataras
LY1A
Pranešimai:131
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 11:39
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY1A » 2006-Bal-18, 11:52

LY3PDS rašė:O komentuoti, kritikuoti ir šiaip reikšti savo nuomonę šiame forume gali visi užsiregistravę kolegos, kad ir kokie silpni jie būtų... O gal jau ne?
TAIP. Be abejo turi. Ar kas nors tai neigia?

O skaitantieji ne tokie jau buki - atsirinks ir patys "grūdus nuo pelų"
LY3PDS rašė:O aš manau, kad jei tie du FM-nininkai su vienu ar dviem automobiliais apvažiuos VISUS WAL skverus, tai gal nusipelnys to WAL Trophy ne mažiau už sėdinčius namuose!
O kam tada jiems tos FM radijos aplamai bereikia? Atsidarytų langus ir susišūkautų. 1-3 KHz bangų ruože. :)
Ir apskritai - ką toks metodas beturi bendro su WAL ???
LY3PDS rašė:Kiek Lietuvoje yra UTB'istų turinčių allmode aparatus...
Sprendžiant iš įvairių UTB varžybų ir aktyvumų ataskaitų, yra apie 50-60 trcv su CM/SSB. Tai ne taip ir mažai. Tai gal net daugiau nei šiandien besidomi WAL'u aplamai.
LY3PDS rašė:Ar FM "garbėtroška ir išsišokėlis", nusipirkęs allmode'ą, staiga "persitvarko" į angeliuką? Aš manau, kad jei jis toks buvo su FM, tai perėjęs į CW/SSB taps dar blogesnis ...
Vadinkit juos kaip norit. Esmės tai nekeičia. Tik niekad nesutiksiu, kad "ryšiai" su FM rankinukais tarp vairuotojo ir galinės sėdynės keleivio būtų užskaitomi kažkokiam diplomui. Nes tai jau nebe QSO, o IŠKRYPIMAS
( nors matau - yra ir nesutinkančių su tuom)

Toliau tęsti ginčus šia tema laikau beprasmiška. Nes galo jiems nebus. Kaip kad nebūdavo ir LY-konferencijoje...

O aš jau viską pasakiau.
73, Viktoras ...SKYPE ID: fedingas
>> GPS<<

LY2KW
Pranešimai:6
Užsiregistravo:2006-Bal-16, 23:44
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: WAL, savos sultys, DX'ai, UTB ir kita

Standartinė LY2KW » 2006-Bal-19, 08:53

LY1A rašė: 10- hmmm....išseko jau man fantazija..... Tad Nr. 10 pasiūlykite Jūs ! :)
Viktorai, gal gali papasakot placiau apie http://www.geocaching.com. Maciau, kad aktyvuojiesi. Meginau isirasyti ir as, bet nepavyksta gaut slapyvardzio. Juk galima butu keistis QSL lobiu pavidalu?

G.

Vartotojo avataras
LY2GV
Pranešimai:95
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 08:22
Miestas:Šiauliai

Re: WAL, savos sultys, DX'ai, UTB ir kita

Standartinė LY2GV » 2006-Bal-19, 09:16

LY2KW rašė:
Viktorai, gal gali papasakot placiau apie http://www.geocaching.com. Maciau, kad aktyvuojiesi. Meginau isirasyti ir as, bet nepavyksta gaut slapyvardzio. Juk galima butu keistis QSL lobiu pavidalu?

G.
O kas tai yra?
Pagarbiai Gintautas LY2GV
73'

Vartotojo avataras
LY1A
Pranešimai:131
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 11:39
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: WAL, savos sultys, DX'ai, UTB ir kita

Standartinė LY1A » 2006-Bal-19, 09:29

LY2GV rašė:
LY2KW rašė: Viktorai, gal gali papasakot placiau apie http://www.geocaching.com. Maciau, kad aktyvuojiesi. Meginau isirasyti ir as, bet nepavyksta gaut slapyvardzio. Juk galima butu keistis QSL lobiu pavidalu?
G.
O kas tai yra?
Tai dar vienas toks žaidimas...suaugusiems. :)
Pasakot dabar neturiu kada, o pradiniams supratimui pravers pasiskaityti kad ir čia: http://www.gps.lt/geocaching/

Poryt važiuoju į Čekiją - gal parvešiu kokį "Travel Bug" ;)
73, Viktoras ...SKYPE ID: fedingas
>> GPS<<

Vartotojo avataras
LY1GP
Pranešimai:333
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 10:52
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY1GP » 2006-Geg-05, 10:52

Sekmadienį žadu būti O23, P23 su QRP aparatūra.

Vartotojo avataras
LY2BFV
Pranešimai:125
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 11:52
Miestas:Marijampole

WAL reforma

Standartinė LY2BFV » 2006-Geg-05, 11:07

Pritariu VIKTORUI jo naujoms idejoms,per sventes dar kazka visi galim
"damislyt"
LY2BFV Vitas Marijampole 73
:wink:

LY2CO
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2006-Bal-09, 15:17
Miestas:Mažeikiai

Standartinė LY2CO » 2006-Geg-06, 21:50

LY1GP rašė:Sekmadienį žadu būti O23, P23 su QRP aparatūra.
Gal yra galimybiu aplankyti O24, P21, P22 ?
73 !
Rimas LY2CO

Vartotojo avataras
LY1A
Pranešimai:131
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 11:39
Miestas:Vilnius
Parašyk:

VHF

Standartinė LY1A » 2006-Geg-13, 13:28

Širyt MAY-13 suaktyvavau du kalnapilius.
VHF buvo 50W ir Horizontalus rėmelis, ~5m aukštyje.
Visgi QSO ant VHF gavosi kukliai:
Iš VI-106 - LY2BDI, LY2BJ (CW). QRB-130km
Foto su komentarais:
http://www.qrz.lt/walq/lhfa/vi106/

Iš VI-104 - LY2BBF, BDI, 3UE, 1GP (FM) ir LY2BDI, 2BJ (CW)
Foto su komentarais:
http://www.qrz.lt/walq/lhfa/vi104/

Taupydamas akumuliatorių, HF galią susimažinau iki 10W, ir buvo smagu girdėt, kad LY1BA filmuoja savo S-metrą, vistiek rodantį mane S9+

Kita atrakcija buvo nuo VI-104 sukontaktuoti su jau savo aktyvuotu SI-05. Ten širyt buvo nusigavęs LY2BVB/p
73, Viktoras ...SKYPE ID: fedingas
>> GPS<<

Rašyti atsakymą