14mhz 5/8 rite

Rašyti atsakymą
ly3pa
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2006-Rgp-10, 19:50
14mhz 5/8 rite

Standartinė ly3pa » 2023-Spa-03, 07:05

Sveiki visi, gal kas galit padet,
reikalinga rites duomenai 20m diapozonui. Varijantas :trumpas jungimas DC. Atvira jau turiu, bet man nepatinka toks sprendimas. Intike niekur neradau. Su formulem man sunkiai.
Aciu 73
man galima paskambinti 60288644 busiu dekingas

Vartotojo avataras
LY2BAW
Site Admin
Pranešimai:85
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 21:26
Miestas:Širvintos
Parašyk:

Re: 14mhz 5/8 rite

Standartinė LY2BAW » 2023-Spa-03, 11:37

73! Tadas LY2BAW

ly3pa
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2006-Rgp-10, 19:50

Re: 14mhz 5/8 rite

Standartinė ly3pa » 2023-Spa-06, 09:06

aciu Tadai, si maciau, mane domina va tai (foto).
Neturiu reikiamao issilavinimo tam suskaiciuoti. Taigi tenka prasyti ismananciu.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Vartotojo avataras
LY2BAW
Site Admin
Pranešimai:85
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 21:26
Miestas:Širvintos
Parašyk:

Re: 14mhz 5/8 rite

Standartinė LY2BAW » 2023-Spa-06, 16:04

Tikrai nemanau, jog ši antena, nors ji nuotraukoje žiūrisi gan gražiai, verta Jūsų dėmesio.
Atleiskite.
Kodėl?

Ji skirta, ko gero, siųstuvui su kokia nors 3 - 5 KW ar dar didesne galia, hi.
Ar tikrai Jums reikia antenos tokiai siųstuvo galiai?
Labai tuo abejoju...

Ir dar - nuotraukoje matosi, kad ten yra ne vien ritė L, bet dar ir konstruktyvinis kondensatorius C, padarytas iš dviejų vamzdžių ir izoliatoriaus tarp jų.
Taigi, ši antena suderinta LC kontūro pagalba.
Ir tai padaryta, kaip panašu, nelabai optimaliai.

Siūlau šį labai paprastą reikalą spręsti radijo mėgėjiškai.

Aišku, šiais laikais viską galima apsiskaičiuoti kompiuteriu, programų tam yra pakankamai.
Bet tai nėra toks atvejis, kai be skaičiavimo komnpiuteriu negalima išsiversti.
labai jau paprasta tai.
Ir skaičiavimui pakanka paprasto vaikiško kalkuliatoriaus.

Pradžioje pasiskaičiuoti ir mechaniškai tvarkingai padaryti 5/8 lembdos ilgio antenos vertikalią dalį.
Konkretus vertikalios dalies 5/8 lembdos antenos ilgis priklauso nuo turimų vamzdžių storio, nuo įrengimo vietos, etc.

Viską, įskaitant radialus, tvarkingai sumontuoti toje vietoje, kur stovės ir bus naudojama antena.

Tada su turimu analizatoriumi pasimatuoti pastatytos antenos įėjimo kompleksinę varžą (aktyvinę R, induktyvinę XL, talpuminę XC).
Pagal matavimo rezultatus pasigaminti reikiamo induktyvumo paprastą ritę ir, jei reikės, parinkti kondensatorių.
Dažniausiai kondensatoriaus net ir nereikia.

Viską (gal vien tik ritę L) sudėti į mažą plastikinę dėžutę ( iš "Senukų", skirtą el. įrenginiams lauke montuoti).
Dėžutę pritvirtinti antenos apačioje ir prijunti prie kabelio, antenos viršutinės bei apatinės dalių.
100 W galios siųstuvui tai visiškai paprastas reikalas.

Pagal SWR kabelyje parinkti atvadą kabelio pajungimui.

Viską galima, esant 100 W, padaryti ir dar primityviau - paimti ritę su maždaug 10 vijų (kokių 4 - 5 mikrohenrių induktyvumo) ir, keičiant kabelio iš siųstuvo į anteną prijungimo prie ritės vietą, gauti gerą SWR kabelyje.

Tą patį galima padaryti ir su kabelio galais - taip, kaip tai padaryta mano atsiųstame pavyzdyje.
Tik skaičiuojant kabelio galų ilgius, būtina įvertinti k o n k r e t ų naudojamo kabelio trumpinimo koeficientą.
Visuose kabeliuose jis yra skirtingas, reikia pasimatuoti jį.
Viską įdėti į plastikinę dėžutę.

Sekmės!
73! Tadas LY2BAW

ly3pa
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2006-Rgp-10, 19:50

Re: 14mhz 5/8 rite

Standartinė ly3pa » 2023-Spa-12, 20:09

Lv Tadai,
Na visu pirma didele padeka uz sugaista laika. 90% is to ka paskaiciau, man yra zinoma. Reikala prasyciau jusu pabaigti gyvai, jei sutiktumet. Tam reikalui reiktu tiesioginio rysio telefonu. Kaip galeciau gauti jusu tl nr? Aciu.

Rašyti atsakymą