Lapiu gaudymas - taisykles.

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 2012-Rgs-18, 09:33
Miestas: London

Lapiu gaudymas - taisykles.

Standartinė M6WAU » 2012-Gru-13, 12:49

Sveiki.
Zinau toki sporta jau nuo labai senai, dar kol rusiskus RADIO zurnalus vartydavau ir bandziau skaityti rusiskai.
Cia pas saves radistu klube pakalbejau su keliais apie lapiu medziokle, sako gal ir galima butu suorganizuoti. Tik kad man reikia pirmiau paciam susizinoti visas taisykles nei pradeti su anglais pagal u dudele sokti ;)
Tai bandziau iesjkoti tokio kaip ir detalaus aprasymo. Lapiu medziokles sporto sakos taisykliu. Kokie normatyvai, kas ir kiek laimetojai, kiek laiko, kiek kilometru, kiek lapiu, kokia registracija surastu lapiu, kokie lapiu signalai, kokie imtuvai ir dar visa kita prie mano sugalvotu klausimu. Bandziau youtube ziureti, vienur vienoki signala leidzia, kitur kitoki. Atrodo kad vieur protingiau kitur nelabai. Na ir zinoma paskui apie pacia iranga informacijos. Zinoma cia tik siaip pirmas susidomejimas ir niekas negaranntuota ar kasnors bus suorganizuota, bet jei kas zinote kokiu geru nuorodu tai labai butu super.. zodziu perdaug klausimu kad kazka tiksliau klausti, reikia visa pagrinda pirmiau susiziureti.

P.s. jei imanoma tik ne rusiskai, geriau jau angliskai.

Aciu.
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 2012-Rgs-18, 09:33
Miestas: London

Re: Lapiu gaudymas - taisykles.

Standartinė M6WAU » 2012-Gru-13, 13:05

Nedaug cia bet pradziai: http://www.qrpfoxhunt.org/winter_rules.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

Vartotojo avataras
LY1GP
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2006-Kov-31, 10:52
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Re: Lapiu gaudymas - taisykles.

Standartinė LY1GP » 2012-Gru-13, 16:38

Arentai, nepradėk daryti visko iš karto. Pasiimk ar TB/UTB/lapes ar vieną pagrinde, kitus po biškiuką ir daryk. Nes paskui nusivilsi viskuo :)

Vartotojo avataras
LY1ZI
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 2012-Sau-12, 16:11
Miestas: Vilnius

Re: Lapiu gaudymas - taisykles.

Standartinė LY1ZI » 2012-Gru-13, 20:41

Sutinku su LY1GP. Žinau, kad pradžioje viskas žiauriai įdomu, bet reikia turėti "saiką" ;) Tačiau informacija tikrai nepakenks. Aš galvoju, kad apie "lapes" galėtum rasti čia:

http://www.lrsf.lt/" onclick="window.open(this.href);return false;
Žilvinas, LY1ZI
QRP: YAESU FT-817ND, VX-7R, WOUXUN KG-UVD1P

LY1VP
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-Bal-09, 20:14
Miestas: Druskininkai-Vilnius
Parašyk:

Re: Lapiu gaudymas - taisykles.

Standartinė LY1VP » 2012-Gru-15, 17:03

lietuviškai apie Lietuviškus lapių gaudymus galima paskaityti http://www.lrmd.lt/ardf/" onclick="window.open(this.href);return false;

šiais metais Lietuvoje vyko IARU R1 jaunimo ARDF čempionatas — nuotraukos, skaičiai, žemėlapiai: http://www.lrmd.lt/eyac/" onclick="window.open(this.href);return false;

ir dar yra toks trumpas tekstukas iš http://www.qsl.net/ly1bxq/" onclick="window.open(this.href);return false;:

Tai radijo sporto šaka, kurioje sportininkas per trumpiausią laiką miške specialaus imtuvo (pelengatoriaus) pagalba suranda užmaskuotus radijo siųstuvėlius. Tai fizinio, techninio ir greitos orientacijos pasirengimo rezultatas. Lapė - tai radijo siųstuvėlis, kuris dirba 3,5 arba 144 MHz dažniu, cikliškai perdavinėja signalus tik vieną minutę. Tai reiškia, kad dažniausiai miške yra paslėptos 5 lapės ir kiekviena iš jų dirba tik po vieną minutę, o likusias 4 minutes tyli. Per tylos laiką sportininkas pagal azimutą turi bėgti lapės link, o prasidėjus signalo ciklui turi pasitikrinti kryptį arba ją, esant šalia, surasti. Lapių atpažinimo signalai pagal standartą yra šie:

Pirma lapė - MOE, antra lapė - MOI, trečia lapė - MOS, ketvirta lapė - MOH, penkta lapė - MO5, finišinė lapė - MO. Kitaip tariant, lapės numeris atpažįstamas pagal paskutinius perduoto kodo taškus. E raidė telegrafu skamba (.), I raidė (..), skaičius 5 - (.....).

Kaip žinia, lapės yra dviejų diapazonų, tai 3,5 MHz ir 144 MHz. Dažniausiai varžybos vyksta dvi dienas, kur pirmą dieną pagal tradiciją būna 144 MHz lapių medžioklė, o antrąją 3,5 MHz medžioklė. Kiekvienas diapazonas turi savo specifiką. 144 MHz diapazone pelengatorius turi banginio kanalo kryptinę anteną ir siųstuvas (lapė) yra pelenguojamas pagal signalo maksimumą (stipriausią garsumą). Priartėjus prie lapės dažniausiai dėl didelio siųstuvo signalo lygio imtuvas "atbunka" ir praranda kryptingumą, todėl yra papildomas slopinimo (ateniuatorias) mygtukas, kuris atstato antenos diagramą. 3,5 MHz diapazone pelengavimo principas yra kitoks. Lapė yra pelenguojama pagal signalo minimumą su rėmine antena. Rėminė imtuvo antena turi "aštuoniukės" kryptingumo diagramą, su stipriai išreikštais minimumais. Kadangi yra du minimumai, tai imtuve yra mygtukas, kurį paspaudus antenos diagrama tampa "kardioidės" (širdutės) formos. Tokiu būdu yra patikrinama tikroji lapės kryptis. Abu diapazonai "lapių medžiokleje" yra labai įdomūs. Pradedantiesiems lengviausiai sekasi 3,5 MHz diapazonas, nes jis turi mažai atspindžių ir lengviausiai pelenguojasi. 144 MHz diapazonas yra kaprizingas. Miške esantys metaliniai strypai, tvoros, ar slapi medžiai gerokai iškraipo tikrąją lapės kryptį.

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai: 142
Užsiregistravo: 2012-Rgs-18, 09:33
Miestas: London

Re: Lapiu gaudymas - taisykles.

Standartinė M6WAU » 2012-Gru-17, 11:20

LY1GP rašė:Arentai, nepradėk daryti visko iš karto. Pasiimk ar TB/UTB/lapes ar vieną pagrinde, kitus po biškiuką ir daryk. Nes paskui nusivilsi viskuo :)
Jo zinau, cia toks atrodo predanciuju blaskymasis. Na bet viskas sisteminngai einas pas manes. As teorijos pradziai daug imuosi, paskui sokau ant UTB, nes kaip zinia TB del subtilybiu nukeliamas veliasniam laikui. UTB nera toks aktyvus cia mano apylinkese, tai man yra laiko net lapemis pasidommeti. Tiesa cia tik kalba apie tas lapes, isjudinti visus kazkur iseiti ir kazka suorgaizuoti nera taip jau ir paprasta ir pries tai dar ir paciam usiteikti reikia laiko. Taip kad nemanau kad perdaug cia sokineju virs bambos. ;)
Jo aciu uz nuorodas ir pasisakymus del lapiu.
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

Rašyti atsakymą