UTB Lauko diena 2007 ne uz kalnu!!!!

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ly2bet
Pranešimai:115
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 07:33
Miestas:Vilnius
Parašyk:
UTB Lauko diena 2007 ne uz kalnu!!!!

Standartinė ly2bet » 2007-Geg-21, 11:42

2007.07.07-08 vyks tradicines LY UTB Lauko dienos varzybos. Nuostatus rasite cia http://www.qrz.lt/utb/lyvhffd2007.html
Pats laikas pradeti pasiruosima, ir, pirmiausia, apsispresti, kur vyksite siais metais. Prasau atsiusti man informacija utb [eta] lrmd.lt apie savo planus: saukinys, lokatorius, kokiuose diapazonuose ir kokiom modom planuojat dirbti. Bus sudarytas virtualus zemelapis, ji bandysim pareklamuoti tarp musu ir kaimyniniu saliu radijomegeju. Zemelapis nuo birzelio 1 d. bus skelbiamas LRMD UTB menedzerio puslapiuose www.lrmd.lt/utb
2005 metais portabilioje iskaitoje dirbo 7 stotys, 2006 metais - 12 iskaitiniu stociu, padidinkime si skaiciu iki 20 siais metais!!!

Vartotojo avataras
ly2bet
Pranešimai:115
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 07:33
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Standartinė ly2bet » 2007-Bir-28, 10:52

Ko tai visi LY'kai giliame ziemos miege. Laikas pabusti!!!! Is kur dirbsite? Ar cia paslaptis?

Vartotojo avataras
LY3UE
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2006-Bal-03, 09:51
Miestas:Vilnius

Standartinė LY3UE » 2007-Lie-23, 15:57

Jei kam bus idomu, pateikiu mano "story" apie 2007 UTB lauko dienos važybas. Nors ir paveluotai, bet tik vakar grįžau iš atostogu, kur neturėjau jokio ryšio su pasauliu išskyrus HAM radio. :lol:

=================================================================================================

Kaip ir įprasta, praėjus 2006 m. varžyboms pradėjau analizuoti kas buvo padaryta blogai, ką būtų galima patobulinti ar modernizuoti. Akivaizdžiai mano įtampos keitiklio iš 12 į 24v naudojamo poliarizacijos relių perjungimui ir rotatoriaus maitinimui reikėjo atsisakyti. Visų pirma jis kėlė nemažus triukšmus ir 2m diapazone, visų antra, kai vartojimo srovė padidėdavo, o taip būdavo tuomet kai įjungdavau rotatorių, tas triukšmas išaugdavo dar labiau, todėl sukant anteną nebuvo įmanoma tiksliai suderinti jos reikalinga kryptimi. Be to, apsisukimo greitis buvo nepakankamas, kad būtų galima operatyviai keisti kryptį.
Todėl vienareikšmiškai atsisakyti poliarizacijos perjungimo bei rotatoriaus ir naudoti tik horizontalios poliarizacijos anteną ir sukioti ją rankinių būdu. Tai reiškė, kad reikės sugalvoti kaip padaryti atotampų tvirtinimo prie teleskopinio stiebo mazgus, be to, kadangi antena bus sukiojama rankomis, ją reikės montuoti prie pat mašinos arba palapinės ir visus kabelius bus galima patrumpinti tokiu būdu sumažinant nuostolius koaksialiniame kabelyje.
Kaip ir pernai, norėjau dalyvauti kategorijoje 144MHz tik FM, bet netikėti Kalėdų (stebuklų metas) planai privertė pakeisti šią nuomonę. Kadangi mano senukas Kenwood TS-440S užleido ant stalo vietą naujajam modeliui Kenwood TS-2000, tai atsiradus naujoms galimybėms pamaniau, kad reikės darytis ir 430МHz anteną. Be to, transiverio 100 W išėjimo galingumas 144MHz diapazone leis atsisakyti prieš tai naudojamo galios stiprintuvo ir papildomos komutacijos.
144MHz anteną nusprendžiau naudoti tą pačią, 7el. DK7ZB Yagi, tik horizontalioje poliarizacijoje, o dėl 430МHz antenos taip pat ilgai negalvojau,-pasirinkau to paties DK7ZB 16 elementų Yagi. Renkantis anteną pagrindinis kriterijus buvo jos ilgis (nenorėjau darytis sudedamo iš kelių gabalų buomo) ir charakteristikos. Būtent 16 elementų Yagis atitiko šiuos kriterijus, nes buomo ilgis 3.8m ir F/B didesnis nei 40dB nulėmė viską.
430МHz antena buvo pagaminta vos prieš pora savaičių iki varžybų, šeimos reikalai ir maža pagalbininkė dukra neleido visko padaryti labai greitai, teko taikyti vos po porą valandų savaitgaliais, kad užbaigčiau viską iki galo. Labai bijojau dėl sistemos stabilumo, tad paskutinį savaitgalį iki varžybų viską išbandžiau savo sode, išaiškėjo kai kurie trūkumai, tai dar turėjau savaitę laiko viską padaryti iki galo.
Dar likus mėnesiui iki varžybų „užsideklaravau“ savo įprastą vietą LY FD žemėlapyje, kurį pildo Dainius LY2BET, nes tikrai žinojau, kad dirbsiu iš KO25WI. Bet likus kelioms savaitėms iki varžybų pradžios teko pakeisti savo planus, nes reikėjo būti arčiau kito kaimo, tai buvo proga aplankyti vieną iš aukščiausių Lietuvos vietų šalia Nevaišių,-Nevaišių kalną. Vaizdas iš ten paliko įspūdį, supratau, kad tai gali būti nebloga poziciją varžyboms todėl pakiečiau savo planus ir nusprendžiau padirbėti nuo to kalno. LY FD varžybų plane pakeitimai buvo padaryti, antenų ūkis buvo sutvarkytas pilnai, tad teko laukti šios dienos. Atostogos, kaip įprasta, buvo rezervuotos šiam laikotarpiui, ir tik reikėjo sulaukti šio savaitgalio. Nelaimei, pažiūrėjus orų prognozes šiam savaitgaliui supratau, kad gali būti liūdna. Sinoptikai pranašavo tik lietūs ir vėją. Bet noras yra didesnis už bet kokį orą ir visvien turėjau važiuoti, nebent viską sutrukdytų netikėtas potvynis arba žemės drebėjimas .
Iš Vilniaus išvažiavau į kaimą dar penktadienį. Kartu važiavo ir mano uošvis, tad baiminausi, kad viskas netilps į mašiną, nes be mano geležių turėjau vežtis ir visokių daiktų bei rūbų, kad per dvi savaites atostogų nieko nepritrūktų. Laimei viskas tilpo į mašina, tik antenų buomai styrojo iš šoninio mašinos lango per gerą metrą. Bet tai nė kiek nesutrukdė kelionės, tik visą kelią galvojau ką gi aš, pagal Merfio dėsnį galėjau pamiršti namuose.
Taigi šeštadienio rytas. Visą naktį iš penktadienio lijo. Ryte lietus liovėsi suteikdamas viltį į sausą nuvažiavimą. Pradėjo stiprėti vėjas. Laimei, uošvis pasakė, kad be problemų galės nuvažiuoti kartu su manimi į poziciją ir padės iškelti stiebą. Pirmą valandą popiet startavome. Bagažinė pilna geležų, ant galinės sėdinės maišas su maistu ir pilnų termosu kavos, lyg nieko ir nepamiršau. Iki pozicijos apie pusvalandį kelio, kol kas viskas vyksta sklandžiai, aš važiuoju pirmas, iš paskos neatsilieka uošvis. Pusiaukelėje pastebiu, kad gale nesimato uošvio mašinos, tad sustoju ir skambinu. Naujienos nedžiugina,-beveik dingo stabdžiai, toliau važiuoti nesaugu, tad uošvis atsiprašo, sako kad grįš atgal miško šunkeliais, o aš turėsiu susidoroti su gamta ir užkelti stiebą vienas. Viena bėda neateina,-matau, kad kaip tik virš tos vietos kur važiuoju pakibo juodas debesys ir ten vyksta „kažkas“. Taip ir yra,-po kelių kilometrų kelio pradeda lyti, o dar po penkių minučių reikia įjungti avarines šviesas ir judėti tik apie 20-30 km/val greičiu. Valytuvai nespėja valyti vandens, virš galvos vyksta kažkas nerealaus ir aš pradedu galvoti, kad į poziciją man patekti nepavyks, nes kalnas pakankamai status ir po tokio lietaus žolė ir molis taps slidūs kaip ledas. Kaip bebūtų, judu pirmyn. Iki pozicijos lieka apie porą kilometrų, lietus kiek silpnėja. Dar po kilometro važiuoju išplautu lietumi keliuku link Nevaišių kaimo. Ratai slysta, duobės pilnos vandens. Privažiavus kalną iš lietaus lieka pavieniai lašai ir... pasirodo saulė! Nusispjaunu per kairiąją petį, įjungiu pirmą bėgį ir pradedu važiuoti į kalną. Valio, man tai pavyksta iš pirmo karto ir aš jau kalno viršuje. Išlipu iš mašinos. Saulė spigina tiesiai į akis, aplink skraido spiečius musių. O aplinkui danguje mėlyni debesys. Tolyn nueina debesys, kuris mane taip išgąsdino. Trečdalis darbo padaryta, dabar reikia tik greitai surinkti antenas ir viską pakelti į reikalingą aukštį. Viskas gražiai sudėliota bagažinėje. Išsitraukiu antenų buomus, po to įrankų dėžę ir teleskopinį stiebą. Metaliniai kuoliukai puikiai įlendą į šlapią molį, pernelyg minkštą, tad bijau, kad kol kelsiu visas antenas, apačia gali ir neatlaikyti. Laikas nuo laiko apsidairau, ar neartėja lietus. Bet viskas kol kas ramu, tik vėjo gūsiai retsykiais nupučia nuo galvos kepurę.
Taigi antenos surinktos. Pritvirtinu viršuje 2m antena, po ją LNA, sujungiu kabeliais. Ištraukiu vieną teleskopo dalį. Sumontuoju 70cm anteną ir po ją kitą LNA. Sujungiu kabeliais. Laikrodis rodo 14.30,-laiko dar daug. Mašinoje įjungtą Alinco DR-130 palikta 145.500MHz dažnyje kartas sušnypščia,-kažkas tikrinasi ryšį. Vėjas nenurimsta. Pagaliau lieka baisiausia dalis,-pakelti visą teleskopą ir kol vėjas jo nenuvertė, užtvirtinti bent viršutinę dalį. Vėjas pučia stipriai, bet ne visą laiką, kartais aprimsta. Pagaunu vieną tokį momentą ir greitai stumiu teleskopą į viršų. Visos dalys išstumtos, dabar greitai prie atotampų. Iš akies įtvirtinu vieną, po to,-antrą ir trečia. Pučia vėjas ir pakeliu galvą,-viršūnė siūbuoja, bet lyg ir nenuvirs.  Fuuuu, galima ramiai užtvirtinti stebo vidurinę dalį, o po to jau užsiimti viršumi.
Pagaliau atotampos užtvirtintos ir virvės įtemptos. Atpalaiduoju apatinę dalį ir patikrinu kaip stovi visas stiebas. Kreivoka, tad dar dešimtis minučiu žaidimo su atotampomis ir viskas atrodo idealiai. Patikrinu kaip sukiojasi visa konstrukcija. Viskas klostosi puikiai. Paskutinė detalė,-SBK patikra. Užkuriu pagrindinį transiverį ir pajungiu SBK matuoklį. Nuspaudžiu PTT,-2m diapazone SBK neviršija 1,2, 70cm diapazone-1,4. Gali būti ir geriau, bet ir tai neblogai. Iki varžybų pradžios dar lieka pusvalandis. Yra laiko sutvarkyti išmėtytus įrankius, nusiplauti rankas, nes nuo grafitinio stiebo tepalo jos atrodo baisiai. Sutvarkau kabelius, kad nesipintų, įvedu juos pro stoglangį į mašinos vidų. Mašinoje irgi betvarkė, paruošiu gale sau darbo vietą, kurioje reikės „gyventi“ bemaž parą laiko. Iki varžybų pradžios dar porą minučių ir viskas paruoštą. Per M1 nuskambėjo tikslūs „pypt pypt“ ir iškart po jų eteris atgijo. Klausiausi apie 10 minučių kas vyksta dažniuose. Visas veiksmas kol kas vyksta tik 145.500 FM. Įsijungiu ir aš. Pirmas ryšys su Kęstu LY2NOZ, po to pasikviečia baltarusai, po to netikėtai girdžių kaimyną iš Vilniaus LY3NVV/P. Na ir po jų, su lygiu +60dB įsijungia „sunkiasvoriai‘ LY1KAP/P. Po apsikeitimo raportais jie klausia kaip pas mane orai. Lyg ir nieko, vėjas pučia, bet nelyja, net saulutė šviečia. Jie per triukšmus praneša, kad jei jų kartu su palapine nenupus vėjas, tai jie tada patvins. Pažvelgiu Molėtų pusėn,-ten kabo debesys. Sakau kad pas mane viskas tvarkoje. Padarome QSY į 70cm. Tie patys +60dB. Dainius tik šypteli, kad dar tik pradžia ir kad dar susiryšime. OK, veiksmas vyksta toliau. Pirma valanda,-8 ryšiai. Po to iki manęs ateina stichija, kuri aplankė LY1KAP/P komandą. Siaubas… Kad patvinsiu nebijau, visas vanduo nuplaukia žemyn, bet antenas purto kaip turi būti. Nepaisydamas nieko darau ryšius toliau. Po antros valandos jau 15 ryšių. Smagi pradžia. Bet viskas vyksta tik FM. SSB dažnume tyla. Visvien persijungiu į SSB ruožą ir sukioju antenas į visas puses. Štai pasirodė ir kiek nutolę korespondentai, dvi estijos stotys. Be problemų apsikeičiame raportais ir numeriais. Po jų dažnume sutinku Tadą LY2BAW. Po QSO metruose, klausiu ar jis turi galimybę pereiti į 70cm ruožą. Tadas sako, kad per lietų negalėjo pakelti stebo su 70cm antenomis, bet rytoj, jei nelys, tai būtinai padarys.
Netoliese, KO25VL dirba kompanija LY3FE, LY2BOX, LY2AF. Dirba neskubėdami, pasikeisdami prie transiverio. Vis dar garsiai skamba LY1KAP/P komanda, skundžiasi kad orai juos pribaigs, lietus užlieja aparatūrą.
Po ryšio su Jurgiu LY2CY nusprendžiu užvalgyti. Loge jau 25 ryšiai. Viena ranka laikau sumuštinius ir kavos puodelį, kita sukioju valkoderį. Praėjimas retkarčiais pasikeičia. SSB ruože signalai įgauna „auroros“ atspalvį. Kad tik ji visko nesugadintu. Interneto su savimi neturiu, klasterio nematau. Tai netrukdo dirbti toliau. Vis dažniau atsuku antenas į rytų pusę, tas sektorius pakankamai atviras. Atsako RA3LBW, EU1BE. Netoli pusės vienuoliktos ryšys su LY2R. Su juo be problemų susirišame ir 70cm diapazone. Retkarčiais FM ruože išgirstu kaip miražą Aido LY3UV signalus. Kiek bandžiau jį kviesti, bet jis manęs neišgirdo. Apskritai, ryšiai su Kauno regiono buvo ypatingai sunkūs, nors atstumas nėra tolimas. Po vidurnakčio pasirodo Stanislavas LY3A. Matomai, jis dirbo ne nuo pat pradžios, nes perdavė man tik 11 numerį. Žinodamas, kad Stanislavas tikrai turės 70cm diapazoną, prašau dėl skedo ten. Darome QSY, bet 432.200 negirdžiu nieko ir po minutės šaukimo grįžtu atgal. Stanislavas jau laukia manęs ten. Sako, kad reikia kai ką tvarkyti su jungtimis, be to pas jį tik 10W ir antena vertikalioje poliarizacijoje. Susitariame, kad vėliau pabandysime dar.
Po pirmos valandos nakties eteris užmigo. Tik SSB ruože kvietė CQ LY2NOZ. Kitų nesigirdėjo. Laikas nuo laiko visuose ruožuose kviečiu CQ ir aš. Dar kartą prieina Tadas LY2BAW, paklausia kaip sekasi. Pabandome padaryti ryšį 70cm diapazone su Tado laikinu vertikalu, bet niekas nepavyksta. Į pabaigą, Tadas sako, kad reikia stebėti sklidimą iš rytų, nes jis padarė neblogų ryšių. Taip pat stebisi, kad visiškai nesigirdi stočių iš Lenkijos, Švedijos. Kadangi kavos dar lieka daug, nusprendžiu budėti. Diapazonai tušti. Tik telegrafiniame ruože stropiai kala CQ TEST LY2IN/P. Po to sutinku Sergejų LY2BUU SSB ruože. Jis sako, kad beveik visa komanda miega, tik jis busi prie transiverio ir jo dar vienas kolega stebi generatorių. Tado LY2BAW prognozės neapgauna, apie trečia nakties padarau ryšius su Smolensko srities stotimis, iki kurių virš 500km.
Naktį keletą kartų palijo. Vėjas nesiliaudamas drebina antenas. Iš neturėjimo ką veikti persijungiu į 80m diapazoną, bet jis visas traška nuo žaibo iškrovų. Tas pats vyksta ir „top“ diapazone. Dirba rytų europos stotys, kas dar palinki gero ryto, kažkas labos nakties. UTB diapazonuose tyla. Apie ketvirtą valandą ryte pradeda šviesėti, vėjas aprimsta.Truputį kabina miegas, bet pasivaikščiojimas aplink mašiną greitai jį išskaido. Lauke laibai drėgna ir nejauku, kur kas šilčiau mašinos viduje, ypač tada, kai užvedu variklį tam, kad kiek pakrauti akumuliatorių. Laukiu šeštos ryto, nes, kaip taisyklė, tada pabunda tie, kad neištvėrė ir nuėjo miegoti. Mano nuostabai šeštą valandą eteris dar tylus. Tylu ir septintą ryto. Tik CW ruože kviečia CQ Osvaldas LY2BJ. Labai tikėjausi, kad rytinis sklidimas padės išgirsti vidurio Lietuvą, bet gavosi atvirkščiai. Aprimus vėjui užėjo toks stiprus rūkas, kad pradėjau visai nebegirdėti. Ištiestą pro langą ranka iškart tapdavo šlapia ir nuo jos imdavo varvėti vanduo. Pastebėjau, kad transiveris neatiduoda pilno galingumo, ALC sektorius siekė maksimumą. Matuoju SBK,-netoli 2,5. Tai jau ne darbas, reikia laukti kol kiek sušils oras ir išsisklaidys rūkas. Apie gerą sklidimą buvo galima tik pasvajoti.
Pirmas ryšis ryte-su mano Vilniaus kaimynu Remigijumi LY2BDI. Matomai jis buvo laukiamas visų, nes diapazonas pabudo ir visi, kas girdėjo Remigijų puolė daryti su juo ryšius. Įkalbėjau jį pabandyti ryšį ir 70cm ir jis puikiai pavyko, nors Remigijus dirbo su savo QRP transiveriu. Vėliau rūkas išsisklaidė, net išlindo saulė. Dar keli nauji kontaktai. Nusuku anteną į Europą ir 144.300 garsiai girdžiu SP8AWL, kuris kviečia CQ. Girdžiu ji realiai 58. Atsakau, pridedamas ir visą reikalingą info. Jis viską priima, tik šaukinio paskutinę raidę klaidinga. Kol pakartoju savo šaukinį, lenkas jau dingsta QSB. Taip gaila, būtų neblogas ryšys su KO11 kvadratu. Laikau atsuktas antenas į Europą. Dažnis 144.300. Sekundės daliai kažką išgirstu ir signalas dingsta. Kažkas šone per 1 KHz atsiranda ir dingsta vėl. Kantriai laukiu, bet beviltiškai. Tik vieną kartą keliom sekundėm garsiai, su lygiu iki S7 pasigirdo 9A4? stotis ir vėl tik šaukinių likučiai: OK1, SP4, DJ2... Matomai europiečiai aktyviai ir sėkmingai dirbo varžybose iš kalnų, tik iki musų sklidimas taip ir neatėjo, be to ir kalniukai pas mus kaip vaikiškoje smėlynėje, lyginant su europos kalnais. Nesiliaudamas kviečiu CQ. Dar keli ryšiai, šį kartą su Vilniumi ir Kaliningrado sritimi. Vėl prieina Stanislavas LY3А, Sako, gal pabandome pereiti į 70cm diapazoną. Keliauju ten, bet jo negirdžiu, tik vieną kartą kaip miražą, išgirstu jo šaukinį. Grįžtame atgal į metrus. Stanislavas sako, kad pabaigai pabandys užlipti ant stogo ir prisuks kitą anteną jau horizontalioje poliarizacijoje, gal pavyks, susitariame po pusvalandžio susitikti. Per tą pusvalandį viename imtuve stebiu SSB šaukimo dažnį, kitame-FM šaukimo dažnį. SSB ruože vėl trumpais burstais pralenda europos stotys, net pykta darosi, kad stabilus sklidimas taip ir nepasiekia musų. Vėl prieina Stanislavas ir keliaujame į 432.200. Ten vietoj LY3А šaukinio girdžių kažkieno nešančiąją. Kviečiu LY3А ir prašau grįžti atgal. Sakau, kad kažkas kvietimo dažnyje pastatė nešančiąją ir tada susitariame susitikti 432.205. Persijungiu ir....girdžiu tą patį. Rupūs miltai, galvoju, nejaugi kažkas taip nevykusiai juokauja trukdydamas kitiems daryti ryšius. Ir vėl grįžtame į metrus. Stanislavas atsiprašo manęs, nes pamiršo perjungti moduliacijos rūšį ir visą laiką transliavo CW. Štai kas tas negerietis. Ir paskutinį kartą pereiname į 432.200. Pagaliau aiškiai girdžiu kaip mane kviečia LY3А. Atsakau, duodu raportą, numerį, lokatorių. Atgal priimu visą info. Pagaliau ryšys pavyko. Tai buvo mano paskutinis ryšys tą dieną. Laikrodis jau rodė 13.05, labai norėjau miego ir nuo sėdėjimo vienoje pozoje ėmė skaudėti kojas. Nusprendžiau „vynioti meškeres„. Palikau transiverį dar įjungta ant 145.500 su automobiline antena ir pradėjau rinktis. Tas procesas užėmė žymiai mažiau laiko, nei surinkimas. Pasidarė labai karšta, nes spigino saulė. Pagaliau po 45 minučių viskas buvo surinktą ir aš atsisveikinau su šia nuostabia vieta. Padariau atminimui keletą paskutiniu nuotraukų ir pajudėjau nuo kalniuko žemyn.
Grįžęs namo, nusiprausiau, užkandau karšto maisto ir atsijungiau kelioms valandoms. Tik po to radau jėgų išrinkti viską iš mašinos, sutvarkyti ir sudėlioti į savo vietas. O vėlai vakare atsisėdau suvesti ryšius į elektroninį logą ir suformuoti ataskaitą. Bendras rezultatas,-35 ryšiai 2m diapazone ir 10 ryšių 70cm diapazone. Ataskaitą išsiunčiau tik po kelių dienų, nes aplink niekur negalėjau rasti Interneto. Ignalinoje vienintelė TEO Wi-Fi prieiga neveikė, galu gale Švenčionėlių pašte radau kompiuterį su Internetu ir ataskaita buvo sėkmingai išsiųsta. Viskas. Lieka tik laukti rezultatų. Labai, gaila, kad jie pasirodo tik, geriausiu atveju, po pusės metų. Per tą laiką spėsių iš dalies pasiruošti sekančioms FD varžyboms. Ačiū visiems, su kuriais dariau ryšius, iki sekančiu susitikimų UTB!

2007 liepa. LY3UE Oleg

Papildymas: Patalpinau nuotraukas į galeriją

http://www.qrz.lt/foto/main.php?g2_view ... =x4a95dbda
Paskutinį kartą redagavo 1 LY3UE. Iš viso redaguota 2007 kartus.
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP

Vartotojo avataras
ly2bet
Pranešimai:115
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 07:33
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Standartinė ly2bet » 2007-Lie-23, 18:34

siek tiek ispudziu is varzybu.

Pasiruosimas prasidejo penktadieni, kai pas save namie bandziau surinkti 2m nauja antena 2M18XXX (tnx LY3OD uz pagalba isigijant). Lietus iki pietu lijo protarpiais, todel nusprendziau palaukti, kol nustos. Tai buvo klaida: nuo 14 val lietus pyle nesustodamas, taigi vakare teko prisiversti antena surinkti ir ja isbandyti per liuti. Nors antenos suderinimo "peremyckes" pastaciau is akies, 144100-350 SWR buvo 1,2. Tinka, isrenku antena iki transportavimui tinkamo ilgio. Per ta laika pieva virto ryziu lauku, zole vos matosi. Skambinu i Utena kompanjonams - ten sviecia saule! Puiku, reiskia viskas gerai (musu suplanuota pozicija Ambraziskiai Moletu raj KO25PD), lietus tik pas mane. Nakti is penktadienio i sestadieni lietus pyle nesustodamas, sestadienio ryte - taip pat. Laukiau tinkamo momento susinesti daiktus i "busika" - nesulaukiau, teko viska tvarkyti per lietu. Permirkau 100%. Pasikeiciu drabuzius ir 10 val isvaziuoju. Pakeliui sustojimas parduotuveje ir pirmyn i Ambraziski
. Dalius LY2IR jau vietoje, ten praktiskai nelyja! Iki Giedraiciu lietus pila be sustojimo, valytuvai vos tvarkosi. Iki vietos likus 5 km lietus liaujasi. Uzvaziavimas i kalna ivaro siauba - kelias - molynas - smarkiai paplautas, jame ismustos didziules vezios, panasu, kad cia bekeles gerbejai su visuriaigiais pramogavo. Keletas bandymu uzsokti i kalna iibegejus nepadeda, slystantis zemyn busas isikasa i moli ir uzsiskersuoja. Dviese bandome ji istraukti, po valandos pavyksta. Dar keletas bandymu ir as virsuje! (veliau paaiskejo nuostoliai - sulauzyta buso rato plastmase, numusti visi balansiniai svareliai, sulauzyta variklio apsauga). Greit statome pavesine, statome antenas - pradedame nuo 2 x 6el (berods) vertikalioj poliarizacijoj, tada - 70 cm diapazonui. Pastaroji nesiderina, zaidziam su transformatorium is kabelio, bet tai kaip nabasnikui zvake. Vienam kabeliui sakes, turbut supuvo per metus, o tai jau labai blogai - nera kuo jungti vienos antenos. Kol svarstome ka dar
yti, uzeina toks lietus, kad problema issprendzia automatiskai - puolame sleptis. Cia paaiskeja didzioji kiaulyste - pavesine (kuri ATSPARI VANDENIUI) vandeni praleidzia visai neblogai - aparatura ir mes pasidengiame smulkiais vandens laseliais. Pakiles vejas taip isismarkauja, kad luzta pavesines koja (o ji itvirtinta anteniniais kuolais i zeme !), siena-uzdangalas turi buti Laimio Ly3BKE laikomas, nes kitaip grasinasi nulekti su visa pavesine tolyn. Bandome dirbti, praejimas labai nekoks, atsakineja prastai. Aparatura slampa, mes slapi iki ausu, generatorius springsta nuo vandens. Po 3 darbo valandu viska isjungiame velniop, stichija isismarkauja. Slepiames automobiliuose, lietus pila visa vakara, nakti ir ryte. Is ryto nusispjauname, greit nusirenkame antenas ir evakuojames nuo kalno. Tokiu oro salygu dar ne per vienas varzybas neturejau. Aparatura vis dar dziovinu, ijungti bijau. Zodziu, vieni nuostoliai. Ar mes vaziuosime kitais metais? TAIP! Ir kitiems pabandyti rekome nduoju - greit uzsikresite sia liga!


Nuotraukos:
http://www.qrz.lt/foto/main.php?g2_view ... &g2_page=2

Rašyti atsakymą