Ar reikalingos naujos nacionalines UTB varzybos?

Ar reikalingos naujos UTB varzybos?

Taip
16
76%
Ne
3
14%
Neturiu nuomones
2
10%
 
Viso balsų: 21

Vartotojo avataras
LY3UE
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: 2006-Bal-03, 09:51
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Ar reikalingos naujos nacionalines UTB varzybos?

Standartinė LY3UE » 2009-Vas-06, 16:54

Sveiki, kolegos.

Diskusija skirta dirbantiems ir norintiems dirbti UTB.
Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau LY besidominanciu rysiais UTB diapazonuose. Dauguma ju yra naujokai, kurie neturi specialios irangos, skirtos rimtam darbui UTB,- daugumoje atveju tai nesiojamos arba automobilines UTB FM stoteles. Naturalu, kad daugelis is kolegu su turimu techniniu potencialu net nebando dalyvauti esamose UTB varzybose, manydami, kad doru rezultatu pasiekti visvien nepavyks. Tuo paciu visi rysiai UTB apsiriboja vietiniais kontaktais arba rysiais per retransliatorius.
Atsirado mintis organizuoti varzybas, skirtas butent tokiems pradedantiems UTB megejams, kurie varzybu metu galetu isnaudoti savo stociu techninius potencialus ir tuo paciu pagyvintu aktyvuma UTB diapazonuose.

Varzybu esme butu paprasta. (Te nesupyks UTB grandai, kurie palaikys tokias varzybas nieko bendro neturinciomis su UTB dvasia).
Pateiksiu tik pagrindinius momentus.

Varzybose dalyvautu LY stotys, dirbancios tik FM. Maksimalus leistinas galingumas-ne daugiau nei leidzia esamos automobilines FM stoteles (pvz. 50W) Butu galima net suskirstyti dalyvius i kategorijas pagal galinguma a) P iki 50W b) P iki 5 W (QRP) ir pagal stoties irengimo vieta: a) stacionarios b) portabilios, mobilios.

Varzybu laikas. Visu pirma reiketu apsitarti ar darome vienas varzybas metuose, ar pvz. sezonines (ziema, pavasaris, vasara, ruduo). Pasirinkti laisva nuo kitu UTB varzybu diena (darbo, arba savaitgali) ir skirti varzyboms pvz. 4 valandas (kaip LYAC). Turint omenyje FM specifika ir stociu techninius potencialus tiketina, kad po pirmos valandos jau nebebus ka veikti, todel tam, kad butu stimulas, varzybas galima suskirstyti i du turus.

Raportas. Standartinis UTB raportas: RST, WWL ir rysio eiles numeris (ar be jo).

Tasku skaiciavimo sistema. Vienas taskas uz km ir paildomas daugiklis,-bendras korespondentu skaicius.
QSO su korespondentais galima kartoti skirtinguose turuose.

Papildomas salygas ar taisykles butu galima sugalvoti jei ideja sulauks palaikymo.
Mano manymu tokios UTB varzybos butu gera pradzia tiems, kurie tik daro pirmus zingsnius UTB diapazonuose. Galu gale reikia didinti aktyvuma ne tik tu, kurie jau turi patirti, bet ir tu, kurie tik pradeda darba UTB.

Ka manote, kolegos? Lauksiu atsakymu ir pamastymu siame forume, LY konferencijoje arba tiesiogiai e-mailu utb /suniukas/ qrz taskas lt
Paskutinį kartą redagavo 1 LY3UE. Iš viso redaguota 2009 kartus.
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP

Vartotojo avataras
LY1GP
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2006-Kov-31, 10:52
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY1GP » 2009-Vas-06, 20:00

Aš manau, kad UTB grandai supyks :) Nes šitos varžybos jiems pasirodys, ir realiai butu TB dvasioje. O aš, kaip priklausantis tiems pradinukams, labai palaikyčiau tokią įdėją vien tik dėl to, kad vien tik papildomas stimulas įsijungti aparatūrą yra labai gerai. Reiktų leisti ir sked'us ir gal net neriboti diapazonų, gal leist keist QTH...

O šiaip, aš net siūlyčiau įtraukti 10 m diapazoną - tai leistų nušauti iškart kelis zuikius - įtraukti ir TB publiką, padaryti taip, kad per varžybas būtų daugiau "darbo" (na ir kas, kad bus imanoma tik kokį vieną ryšį su artimiausiu kaimynu padaryti), ir apskritai prašildyti šį diapazoną saulės minimume :)

ly2bi
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2006-Bal-01, 15:19
Miestas: Marijmapole

Standartinė ly2bi » 2009-Vas-06, 20:17

Taip

Vartotojo avataras
LY1CE
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 2006-Bal-01, 11:05
Miestas: Kaunas
Parašyk:

Standartinė LY1CE » 2009-Vas-06, 23:10

Bet koks aktyvumo skatinimas yra labai gerai.
Tik reiktu pagalvoti, kuo tokios varzybos is esmes skirsis nuo LYAC ?
Zinoma, darbas tik FM jau pakankamai suvienodina dalyviu galimybes,
tad ir varzytis didesnis interesas atsiranda.
As uz. Taip ir prabalsavau.
73
LY1CE Tadas

Vartotojo avataras
LY3UE
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: 2006-Bal-03, 09:51
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY3UE » 2009-Vas-07, 14:26

LY1CE rašė: Tik reiktu pagalvoti, kuo tokios varzybos is esmes skirsis nuo LYAC ?
Zinoma, darbas tik FM jau pakankamai suvienodina dalyviu galimybes,
As uz. Taip ir prabalsavau.
Aciu, Tadai

Butent mintis ir buvo ta, kad suburti viename varzybu rate tuos, kuriu technines galimybes yra ribotos. Gal kazkas ir dalyvauja LYAC tokiomis salygomis, bet supranta, kad varzovai yra visa galva auksciau, o matyti save rezultatu lenteles apacioje ne taip ir smagu. Lai siose varzybose susirungs tie, kuriu galimybes butu kiek suvienodintos. O jau ten, ziurek, atsiras stimulas nuo FM pereiti prie rimtesniu UTB zaidimu. Nors musuose yra tokiu kuriu turi stipru technini potenciala, bet jaucia azarta dirbti tik FM. Sudarykime salygas ivarios parengties UTB megejams.
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP

ly4mr
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2006-Gru-10, 11:13
Miestas: alytus

Standartinė ly4mr » 2009-Vas-07, 18:29

100 procentu palaikau Jus Olegai ir pritariu Tado issakytoms mintims

Vartotojo avataras
LY3UE
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: 2006-Bal-03, 09:51
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY3UE » 2009-Vas-09, 13:53

LY2BDI rašė:Tik varžybų sąlygas reikėtų daryti tokias, kad nesigautų vėl "dviračių" lenktynių su "mersais". Nes turint 5W + GP antena visada praloši prieš 50W + Yagi. Aš visada noriu lyginti savo rezultatą su panašaus dalyvio (tos pačios energetikos) rezultatu.
Todel ir siulau ivesti atskiras kategorijas: QRP (iki 5W) ir QRO (iki 50W). Tuomet bus sudarytos salygos dalyviams pagal ju galimybes.
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP

LY3PDS
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 2006-Kov-31, 16:50
Miestas: Kybartai

Standartinė LY3PDS » 2009-Vas-11, 09:34

LY2BDI rašė: Nes turint 5W + GP antena visada praloši prieš 50W + Yagi. Aš visada noriu lyginti savo rezultatą su panašaus dalyvio (tos pačios energetikos) rezultatu.
Vadovaujantis tokiais "samprotavimais", varžybose turės būti bent pusšimtis kategorijų: su "guminuke", su GP, su Yagi, su antenomis ant daugiaukščio, su antenomis ant žemės, su sukiojamomis, su nesukiojamomis, su rankinukais Yeasu, su rankinukais Icom, su rankinukais dirbantiems iš pirmojo, iš antrojo, iš n-tojo aukšto, su... ir t.t. ir pan. Kol kiekvienas dalyvis turės savo atskirą kategoriją ir toje kategorijoje tikrai užims pirmąją vietą!

73! Edmundas, LY3PDS

LY8O
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 2006-Bal-03, 16:08
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY8O » 2009-Vas-11, 13:19

Jeigu atvirai - neturiu konkrecios nuomones. Taciau bet kokia iniciatyva, aktyvinanti UTB ruozu naudojima, didziai sveikintina.
Galima butu papostringauti - pvz. leidziama naudoti tik vertikalias omni diagramos antenas, portable ir mobile isskirti i atskiras grupes. Jeigu darytum sezonines - galetum pavadinti Lietuvos UTB FM Taure, gal net koki finansavima "is kur nors" galima butu pramusti - visgi sportas, taure... :)
Kazkodel manyciau, kad reiketu orientuotis i savaitgali ir laikas turetu buti apie vidurdieni - bent jau nereiketu tamsoje su antenomis po varzybu kariauti. Ir uodai diena ne tokie aktyvus (vasara).
Taip ir balsavau - neturiu nuomones. :?

73, Remis LY8O

Vartotojo avataras
LY3UE
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: 2006-Bal-03, 09:51
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY3UE » 2009-Vas-11, 13:19

LY3PDS rašė: turės būti bent pusšimtis kategorijų: su "guminuke", su GP, su Yagi, su antenomis ant daugiaukščio, su antenomis ant žemės, su sukiojamomis, su nesukiojamomis, su rankinukais Yeasu, su rankinukais Icom, su rankinukais dirbantiems iš pirmojo, iš antrojo, iš n-tojo aukšto, su... ir t.t. ir pan.
73! Edmundas, LY3PDS
Edmundai, tikrai taip nebus. Vadovaukimes protingo pakankamumo principais. Bet sutikite, kad tie, kurie varzosi UTB turedami tik QRP aparatura niekuomet nepasieks tokiu rezultatu, kaip stotys, dirbancios QRO. Niekur varzybose neskirsto dalyviu i kategorijas pagal ERP ir ETP,-jau kiekvieno reikalas "pusti" i "guminuke" 100W ar naudoti QRP su EME antenomis. Nieko naujo neisradinesime, UTB varzybu praktika yra atidirbta. Tik pritaikysime is tos praktikos sioms varzyboms butinus nuostatu poreikius.
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP

LY2DS
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009-Vas-11, 16:31

Standartinė LY2DS » 2009-Vas-11, 16:52

Manu varzybos tikrai reikalingos. Gal net visai butu neblogai jei jie vyktu per LYAC, tik pvz. saukimo daznis butu kitoks. Suprantama kad tai bus tik lokakus rysiai su maksimum 10-20 kma atstumu. Taciau su guminuke ir 5W pramust 20 km tikrai reikia pasistengti ir uzlipti ant kokios tai kalvos ar namo stogo.
Dar pritariu idejai kad varzybas reike daryti ne naki kaip LYAC. (8 valanda vakaro jau tamsu!) o pvz pradzia kokia 16 val (kad galima butu is darbo padirbti) o pabaiga kokia 22(is namu arba nuo kalniuko, jau pavakareniavus). Orientuokimes i vasara, nes qrp idomiausia dirbti nuvaziavus kur nors, arba uzlipus i koki nors boksta ar kalna, o nakti to daryti yra tiesiog nemalonu ir pavojinga.
Varzyboms, mano manymu, uztektu tik 2m ir 70cm diapazono, nes naujokai tikrai neturi nei 50 MHz nei 23cm aparaturos.
Manau tokios varzybos pagivintu 70cm diapazona (FM jo gabala), nes dabar ten dienos metu FM dirba tik statibininkai, kurie keikiasi istisai, o visa kita paros dali zvimbe ir traska slakbaumai. O UTB grandai aisku supiks, paprasciausiai formules 1 lenktinininkas niekada nelaikys dviratininko lygiu varzovu.

LY3PDS
Pranešimai: 30
Užsiregistravo: 2006-Kov-31, 16:50
Miestas: Kybartai

Standartinė LY3PDS » 2009-Vas-12, 14:40

LY3UE rašė:sutikite, kad tie, kurie varzosi UTB turedami tik QRP aparatura niekuomet nepasieks tokiu rezultatu, kaip stotys, dirbancios QRO.
Olegai, bet kuriose varžybose dalyvių rezultatai nebus lygūs, nors jie ir dirbtų su idealiai vienodais aparatais ir antenomis - kažkas bus pirmas, o kažkas - paskutinis. Manau taip: jei turi ambicijų siekti prizinių vietų - naudok maksimaliai leidžiamą toms varžyboms energetiką ir antenas. Jei neturi energetikos ar antenų - pasižiūrėk bendroje įskaitoje: aha, štai jį aš aplenkiau, nors tas ar anas pas jį geriau, o šitas - rupūžė - mane "išdūrė", nors viskas pas mudu beveik vienoda... Įdomu kodėl? Na, kitose varžybose aš jį tikrai "apstumsiu"! Juk tokia visų mūsų, atsiduriančių antrame, trečiame, n-tajame dešimtukuose laimė! Jei visi "QRP-stai" pradėtų taip viską "kalkuliuoti", tai bet kuriose varžybose (TB ar UTB) liktų tik keli ar keliolika "big gun" dalyvių. Asmeniškai aš nemegstu dalyvauti jokiose varžybose, išskyrus LY TB ir UTB čempionatus - ir tai pagal galimybes - ir manau, kad per didelis varžybų kiekis gerokai mąžina jų vertę - iš čia atsiranda atsainus požiūris į varžybų nuostatus, nenoras siųsti atsakaitas, "buitinis" elgesys jų metu (kai "nukandami" šaukiniai ar kontroliniai numeriai, maišoma informacijos perdavimo tvarka ir pan.) ir t.t. Bet pritariu ir tiems, kuriems varžybos kelia pasitenkinimą ir norą siekti geresnio rezultato. Tad sėkmės diskusijose ir - jei atsiras pakankamai norinčių - ir varžybose!

73! Edmundas, LY3PDS

LY2DS
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2009-Vas-11, 16:31

Standartinė LY2DS » 2009-Vas-12, 17:01

O istiesu, gerai pagalvojus, kam reikalingos varzybos? Manau net situo atveju isiskirtu musu nuomones. Vienems varzybos tai dar vienas budas kad "as sus savo antenom esu geriausias" t.y oficialus pripazinimas, kitiems tai azartas, "va as ta geriausia apstumdysiu ir busiu geriasnis uz ji". Tretiems (o ju kogero dauguma) svarbiausiai yra ne laimeti, o dalivauti. Ir zinoma su QRP niekas niekada neapstatis stacionaro su kryptinem antenom. Tacaiu buvimas lenteles apacioje kazkaip skatina tobuleti. Bet yra ir kitas lazdos galas, kuris ne skatina, bet varo i nevilti: "Aj, ka as cia dalivausiu, vistiek nieko nelaimesiu ir busiu lenteles apacioje, geriau "telika" paziuresiu ir nedarisiu sau gedos".
Todel gal galima padaryti kad ir ne varzybas, bet savotiska susitikima-jegu isbandyma eteryje. Zodis, susitikimas, nieko neipareigoja. Kiek turi watuku, su tiek ir padirbk, pakalbek su kitais, isbandyk savo sukurtas antenas. O jegu isbandymas tai butu tai, kad ziurekit, mano 1/4 dirba zymiai geriau uz tavaja, arba mano rankinukas turi geresne moduliacija, del to as tave negaliu suprasti, taigi pasitempk, patobulink antena, pareuliuok rankinuka ir t.t.
Varzybu reikalavimai aisku pakankamai griezti, reikia kuo greiciau duoti raporta, ir daryti kitus rysius, netrukdyti kitiems. "Susitikime-jegu isbandyme" gi butu galima tiesiog padirbti vaziuojant is darbo namo. Arba sedint kazkur ant medzio. Nereiketu labai kruopsciai uzrasineti lokatoriu, logu, saukiniu, nes bunant portabiliam ar mobiliam ta dariti kartais buna keblu ir pagalvoji, ai, geriau jau niekam netrukdysiu ir ptt nespausiu.
Galu gale ataskaitas galetu siusti tik tie, kas per toki visuotini susitikima buvo namie ir turejo galimybe loginti informacija (gal ir tie patis su stacionariom kryptinem antenom).
Juk viso to "Susitikimo" tikslas butu ne laimet, o dalyvauti! Kas manau ziurint i 2m ir ypac i 70cm diapazona dabar yra svarbiausia.

Rašyti atsakymą