UTB Lauko diena 2011

Vartotojo avataras
LY1JI
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010-Gru-23, 22:32
Miestas:Šeduva
Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY1JI » 2012-Sau-22, 18:19

Analogiški variantai galioja ir LYAC. Asmeniškai aš pats esu gan šviežias, teturiu tik QRP FM rankinuką... Neturiu finansų galingesniam aparatui. Bet turiu entuziazmo ir stengiuosi išspaust kiek įmanoma daugiau iš to rankinuko ir tų 5W. Konstruoju antenėles įvairias, bandau, eksperimentuoju, iš to ką turiu po ranka... Tai jau šiokia tokia paguoda ir paskata bandyti dar ir dar ir dar... Eksperimentuoti, bandyti kitokias antenas, bandyti įvairias vietas ir /p pozicijoje. :)
73! LY1JI, Jonas

Vartotojo avataras
LY1ZI
Pranešimai:92
Užsiregistravo:2012-Sau-12, 16:11
Miestas:Vilnius

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY1ZI » 2012-Sau-22, 22:42

Su malonumu perskaičiau likusius jūsų įrašus. Galima sakyti, visi esate teisūs vienu nenuginčijamu dalyku - poreikiu tobulėti. Perskaičius, kartais supranti dalykų, apie kuriuos anksčiau nesusimąstei, atrandi kažką naujo. Pvz., Olegas mane įtikino, kad "tik FM" kategorija yra ne toks jau tobulas dalykas. Tačiau visai kitas reikalas yra QRP.

Jei naršėte po platųjį internetą ir skaitinėjote apie QRP, tikriausiai, jau žinote, kad QRP yra ne tik max 5W, bet kur kas daugiau. Tai greičiau gyvenimo būdas, filosofija, nuostatos, nauji iššūkiai ir kitokie įspūdžiai. Nesutiksiu, kad QRP tai tik vargšų ir pradinukų atributas (nors panašu, kad tokią nuostatą turi daugelis Lietuvos radijo mėgėjų). Anaiptol. Tai puikus būdas tobulėti atsisakant kilovatų diktatūros. Galima sakyti, kad tik QRP dėka, aš suvokiau, kad CW nėra atgyvena, o labai EFEKTYVUS darbo režimas. Taip pat supratau, kas SSB efektyviau už FM, o kai kurie Digi režimai efektyviau už SSB. Taigi, varžybose QRP kategorijoje tiek radijo pradinukas, tiek radijo asas turi vienodas starto galimybes. Koks bus finišas, priklauso nuo daugelio dalyku: darbo režimo, antenos, patyrimo, strategijos, pasirinktos darbo vietos, radijo bangų sklidimo žinojimo. Tik tuomet pradinukui kils klausimai: kodėl asui pasisekė, o man ne? Juk mes abu turėjome tuos pačius 5W, gal net dirbome iš tos pačios pozicijos? Gal verta pradėti mokytis CW, o gal tobulinti antenų ūkį? Gal įsigyti ar susirinkti SSB režimą palaikančią stotį, ar giliau pasidomėti bangų sklidimu? Manau, vienas iš primityvesnių tobulėjimo kelių yra kelias link kilovato. Tačiau tikrai nenoriu sumenkinti tų, kurie patys konstruoja stiprintuvus. Tai puikus tobulėjimas konstravime. Bet čia aš apie varžybas. Todėl, manau, kad QRP visų režimų kategorija suteiktų progą pradinukams pasijausti kur kas drąsiau tarp savo QRO kolegų, o drąsiems QRO asams pasitikrinti savo žinias ir patirtį ekstremaliame QRP pasaulyje.

O diskusijos dėl SO ir MO, atvirai sakant, nesupratau. Kažkas teisingai pastebėjo, kad mes (lietuviai) ginčinamės dėl dalykų, kurie likusiam pasauliui yra aiškūs ir savaime suprantami. Matyt, čia tas nelemtas lietuviškas įtarumas ir nepasitikėjimas. Bent jau man, SO - tai vieno operatoriaus darbas, visos varžybų trukmės metu, kuris apima ir ryšių užmezgimą, ir logo vedimą, ir stočių keitimą ir antenų sukiojimą. MO - tas pats kaip SO, tik dviejų ar daugiau operatorių grupė, kurie turi savo strategiją ir darbų pasidalinimą. O draugiški gretimo kaimo gyventojai, ar paskolintas Petro džipas visai čia ne prie ko. ;)

Atleiskit, kad vėl tiek prirašiau. Labai stengsiuos trumpinti savo įrašus.
Žilvinas, LY1ZI
QRP: YAESU FT-817ND, VX-7R, WOUXUN KG-UVD1P

Vartotojo avataras
ly2bet
Pranešimai:115
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 07:33
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė ly2bet » 2012-Sau-23, 08:34

LY1ZI rašė: Nesutiksiu, kad QRP tai tik vargšų ir pradinukų atributas (nors panašu, kad tokią nuostatą turi daugelis Lietuvos radijo mėgėjų). Anaiptol. Tai puikus būdas tobulėti atsisakant kilovatų diktatūros.
As nenoriu padaryti fleimo del QRP, bet tie patys qrp'istai turetu prisiminti, kad qrp - tai pirmiausia jusu korespondentu kankinimas (tik kazkodel laurus prisiskiriate sau - tipo koks as krutas qrp ...) , o ne jusu paciu nuopelnas. Cia taip pat kaip ir LP'istai su dratomis....

Vartotojo avataras
LY1ZI
Pranešimai:92
Užsiregistravo:2012-Sau-12, 16:11
Miestas:Vilnius

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY1ZI » 2012-Sau-23, 09:03

ly2bet rašė:As nenoriu padaryti fleimo del QRP, bet...
... padarei. Jau toks tas lietuvių charakteris pilta pamazgas kitiems ant galvų, vietoj to, kad civilizuotai bendrauti, diskutuoti, o svarbiausia argumentuoti.

Jei atidėti visas emocijas į šalį, paties mintis iš dalies yra teisinga, kad pasistengti reikia ir tiems, kitame QRP ryšio gale. Tačiau visuomet yra pasirinkimas. Galima dėti pastangas ir užsidirbti kažkiek papildomų taškų sau, morališkai palaikyti kolegas radijo mėgėjus (pradedančius ir jaunesnius), arba jei sunku, tieisiog neatsakyti ir gaudyti tik dideles žuvis. Manau, visi gali sugyventi eteryje, tik reikia daugiau pagarbos vieni kitiems.

Įdomi būtų ir kitų nuomonė šiuo klausimu.
Žilvinas, LY1ZI
QRP: YAESU FT-817ND, VX-7R, WOUXUN KG-UVD1P

Vartotojo avataras
ly2bet
Pranešimai:115
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 07:33
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė ly2bet » 2012-Sau-23, 09:25

LY1ZI rašė:
ly2bet rašė:As nenoriu padaryti fleimo del QRP, bet...
... padarei. Jau toks tas lietuvių charakteris pilta pamazgas kitiems ant galvų, vietoj to, kad civilizuotai bendrauti, diskutuoti, o svarbiausia argumentuoti.
Nei as pilu pamazgas, nei ka. O argumentu mano pasakyme nereikia - ir taip viskas pilnai suprantama logiskai mastantiems zmonems. O tie qrp, kurie galvoja, kad qrp - tai ju meistriskumo virsune, tai pamirsta, kad qso - tai DVIPUSIS rysys, ir qrp'istas darydamas rysi priemime diskomforto neturi - ta problema turi butent jo korespondentas. QRP'isto meistriskumo virsune - kantrybe kol ji isgirs kiti. Ir nieko daugiau. Nepradekim kurti nauju mitu.
As nesneku apie tuos "ale" qrpistus per HF kontestus, kurie sugeba super apkrautame diapazone dar saukti cq, kai aplinkui HP nebetelpa...

Vartotojo avataras
LY3UE
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2006-Bal-03, 09:51
Miestas:Vilnius

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY3UE » 2012-Sau-23, 09:34

LY1ZI rašė: Jei naršėte po platųjį internetą ir skaitinėjote apie QRP, tikriausiai, jau žinote, kad QRP yra ne tik max 5W, bet kur kas daugiau. Tai greičiau gyvenimo būdas, filosofija, nuostatos, nauji iššūkiai ir kitokie įspūdžiai. Nesutiksiu, kad QRP tai tik vargšų ir pradinukų atributas (nors panašu, kad tokią nuostatą turi daugelis Lietuvos radijo mėgėjų).
Zilvinai, labai teisingai pastebejai apie QRP. Tik darant analogijas su paprastu (ne HAM) gyvenimu, filosofuoti pradedama anaiptol ne vaikysteje ar paauglysteje. Apie gyvenimo egzistencija susimastoma jau subrendus ar net pasesnus,-kai pradedi vertinti ir analizuoti gyvenime vykstancius procesus, T.y. tada, kai pats esi patyres, "atsikandes" siame gyvenime.
Tas pats ir HAM veikloje. QRP, kaip filosofija pradeda dometis toli grazu ne HAM radio pradinukai. Kai esi "paragaves" visko, turi pakankamai igudziu, patirties, ziniu, drasos,-tai tarsi issukis sau paciam, tarso nauja pakopa. Tuo zmones pradeda uzsiimineti ne todel, kad tai yra paprasta (simple 2W qrp transiveris maitinamas nuo 9v baterijos ir ilgas dratas kaip antena), bet todel, kad tai yra SUNKU.

Spek dabar, kas per dalyviai atsiras LYFD QRP stociu klaseje (jei tik tokia butu ivesta). Tikrai nemanau, kad joje pamatysime tuos, kurie siuo metu yra UTB reitingu topuose. Nebus joje dirbanciu CW ir net SSB. O joje bus pilna naujoku, kurie dirba FM su rankinukais, nes kolkas kitokios irangos neturi. Butent tokiems yra sukurtas pogrupis "tik FM".

Nepriestarauju, gali buti ir tokiu, kurie ziuri i FM QRP kaip i filosifija (pvz. Kostas LY1KL), bet jie varzosi toli grazu ne del rezultato, bet del saves, del to "fun", kuri patyria dirbdami sunkiomis sau (ir kitiems, hi) salygomis.

Tai ar nebandoma cia prisidengus "filosofijomis" sukurti palankia terpe "pradinukams", kurie nedrista iseiti i platesnius vandenis kartu su savo QRP FM signalais?
Prie to paties, dar karta paminesiu, kad teisingai parinkta pozicija ir antenos padaro labai daug net su QRP signalais (Kostas tai yra ne karta irodes).
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP

Vartotojo avataras
LY2GV
Pranešimai:95
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 08:22
Miestas:Šiauliai

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY2GV » 2012-Sau-23, 09:50

Aš tikiu QRP, nes reikia tikėti sąžinės buvimu... :) Kita vertus net ir su QRO ir dratu aš dėkoju korespondentams, kad jie už mane pasistatė geras antenas ir mane girdi. :) Man tiesiog pigiau gaunasi ir vėjas netoks baisus ir kaimynai ramesni, kai nemato daug geležų ant stogo. :D
O kaip žaisti - kiekvieno pasirinkimas, juk nesiginčijam: kaip geriau - paskambinti į Kiribati telefonu ar QSO daryti? Nors telefonu galbūt garantuočiau, o ir nieko nekankinsi, gal tik piniginę... :) O jei žaidžiame, tai žaislus renkamės pagal tos dienos nuotaiką. :)
Pagarbiai Gintautas LY2GV
73'

Vartotojo avataras
LY1JI
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010-Gru-23, 22:32
Miestas:Šeduva

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY1JI » 2012-Sau-23, 10:33

Vėl kaista diskusijos apie QRP :) Tikrai taip, ne visi iškart QRP'istai išdrįsta išlįsti į platesnius vandenis, darbas pradžioje gaunasi kaip su CB ar PMR, tik kad su licenzijuotais šaukiniais... Ką Dainius minėjo apie QRP signalo priiminėjimą, tai pritariu tau, Dainiau. Taip, tai yra sunku, ypatingai FM modoj, jau spėjau įsitikinti per du LYAC kontestus... Praėjimas geras, korespondentų su QRO aktyvumas didžiulis iš visų pusių aplink, pirmoji banga "pileup"... Ir prišauk tu kad nori, nors vieną, su savo varganais 5W... Šansų kiauras 0. Pirmąkart išlindusį į dienos šviesą QRP naudotoją, naujokėlį pileupas gali ir sužavėt, ir tuo pat metu išgąsdinti, nes jo niekas negirdi per tokią sumaištį, bet juk neskirsim čia atskiro dažnio QRO FM ir QRP FM... Ne visada veteranai, "užverbavę" naujokėlį, išauklėja iki galo, kad reikia kantrybės, atidumo daug daugiau, nei su QRO ir daug geležų danguje... Bent man pasisekė, šiek tiek Paulius LY2R ir gyvenimas išauklėjo mane :) Deja, būna, kad kiti su QRO ir daug geležų ignoruoja QRP su kokiu pirmu "iškeptu blynu" yagiuku ar dratuku, nes jo signaliukas silpnas, reikia šiek tiek ausį įtempt... Bet jei jau kartą kitą tavo QRP signaliuką išgirsta, nors ir ne iš pirmo karto, vargais negalais pasiseka prišaukt, ir dar priima tavo raportą, tada jau apima didelis malonumas, ko ne euforija, ir jau automatiškai susivoki, kad reikia kažkaip kažką dar tobulinti pas save, kad tavo tą QRP signalą lengviau išgirstų, ir galėtum bandyt paiekt dar tolimesnį korespondentą... Bent aš kažką tokio bandau, kiek man leidžia galimybės...

Man asmeniškai atskiro kažkokio QRP pogrupio kaip ir nereikia, nesvarbu, kad nebūsiu rezultatų lentelės tope, ar gal net viduryje, bet man svarbu, kad aš galiu dalyvauti, galiu siekti rezultato, bent kažkokio, tuo pačiu ir jausti malonumą, būti išgirstas...

Kolkas tiek mano minčių :)
73! LY1JI, Jonas

Vartotojo avataras
LY1GP
Pranešimai:333
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 10:52
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY1GP » 2012-Sau-23, 11:53

QRP QRP nelygu. Kai kuriuose diapazonuose visi sutilps į QRPp net :)

Vartotojo avataras
LY3UE
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2006-Bal-03, 09:51
Miestas:Vilnius

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY3UE » 2012-Sau-23, 12:05

LY1GP rašė:QRP QRP nelygu. Kai kuriuose diapazonuose visi sutilps į QRPp net :)
Gintarai, tik nepradekime viska skaiciuoti pagal EIRP galia. :) Prisimink Tado LY2BAW gigahercines irangos parametru skaiciavimus

Nors kai kuriu varzybu organizatoriai ir taip padaro:
http://www.mmmonvhf.de/ctestinfo.php
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP

Vartotojo avataras
LY1JI
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010-Gru-23, 22:32
Miestas:Šeduva

Re: UTB Lauko diena 2011

Standartinė LY1JI » 2012-Sau-23, 12:38

LY3UE rašė:Gintarai, tik nepradekime viska skaiciuoti pagal EIRP galia. :) Prisimink Tado LY2BAW gigahercines irangos parametru skaiciavimus

Nors kai kuriu varzybu organizatoriai ir taip padaro:
http://www.mmmonvhf.de/ctestinfo.php
Oooo... Čia jau pažengę rimčiau :) Kiek supratau, čia galia skaičiuojama pagal ERP ir EIRP kartu su antenos stiprinimu dB ir dBi... Pas mus paprasčiau, kategorijos QRO ir QRP pagal siųstuvo atiduodamą galią.
73! LY1JI, Jonas

Rašyti atsakymą