Tokios temos lietuviskai dar nemaciau, taigi nusprendziau siek tiek parasyti kas tai yra.
Labai nesiplesiu - smulkmenos randamos internete arba paklausiama cia

Tai yra _geostacionarus_ komercinis palydovas su megejisku retransliatoriumi. Tai reiskia, kad jis "kabo" toje pacioje vietoje visa para. Atpuola sudetingos antenu sukimo konstrukcijos ir palydovu "gaudymas" darbo metu. Pilnai pakanka paprastos senai garaze kampe gulincios palydovines antenos, o gal net turite pakabinta. Ismeginta ir su kelioniniu komplektu ant masinos stogo - veikia !
Manau jau supratote, kad priemimas vyksta 10GHz diapazone. Apie siuntima bus atskirai.
Imame paprasta vadinama "svilpuka", jungiame i palydovines TV atsakotuva/skirstytuva, nustatome dazni apie 740MHz ir .... klausome radiomegeju. Is tikruju su priemimu viskas labai paprasta. Taip buvo padaryti pirmieji rysiai ir tik veliau iranga pradejo tobuleti. Pamirsau pamineti, kad antena reiks truputi pasukineti, bet su SatFinder ar panasiu daikciuku tai gana paprasta, jei lekste nedidele. Esant labai dideliam norui galima pagauti ir tiesiog stebint eteri ir sukant antena, jos pavirtimas (elevacija) vienoda visiems pagrindiniams palydovams.
Bet gal is karto ir apie problemas. Pagrindine - daznio nestabilumas. Atraminis generatorius randasi galvuteje, o ten tik paprastas 25MHz (buna ir 27) kvarcinis rezonatorius. Is jo tiketis stabilumo, kai pacia galvute veikia ir saule ir jos nebuvimas uz debesio - nerealu. Bet nera tai taip baisu - pradziai tikrai galima pasiklausyti, o jei paderinant, galima ir QSO daryti. Tai nera baisi problema, bet geriau kai jos nera.
Pacios galvutes buna 2 tipu - DRO ir PLL. DRO - tai labai senos pirmosios galvutes su turiniu rezonatoriumi. Jas is karto metam lauk. Kalba eis tik apie PLL. Labai sena galvute netiks. Nauju Lietuvoje rasti sunkoka, Kinijoje - pilna ir pakankamai kokybisku. Is 2 pirkeju pirkau skirtigai atrodancias - veikia puikiai. Tiesiog dabar pigesne technologija pagaminti PLL, nei visiskai nestabilu DRO.
Perdirbimo esme - paduoti kiek galima stabilesni dazni i atramini generatoriu.
Yra keletas variantu :
1. "Perkelti" kvarcini rezonatoriu i stabilesne aplinka t.y. radioshack'a. Populiariausias paprasciausias ir pigiausias sprendimas.
2. Paderinti priemimo dazni panaudojant palydovo svyturelius kaip atraminius daznio saltinius. Gana populiarus tarp "prakutusiu" kompiuteriuose.
3. Termostabilizuotas atraminis kvarcinis generatorius ir sintezatorius. Ko gero sudetingiausias, bet tiksliausias ir stabiliausias. Daznai buna panaudojamas GPS signalas dar tikslesniam daznio sekimui. Bet mano manymu tai jau per daug, tokio stabilumo neturi ir geri transiveriai be GPS.
Aprasysiu 3 varianta, kaip pats dariau ir ko negalima daryti o ka kaip geriau daryti.