Puslapis 11

Du VHF/UHF/SHF klausimai

Parašytas: 2008-Geg-20, 13:35
LY1GP
1. Kuo galima dazyti VHF+ antenas? Dazyti todel, kad uzteplioti ertmes.

2. Ar imanoma ka nors doro pagaminti is analoginio satelitinio tiunerio 23 centimetram? ATV chebra naudoja, bet gal galima ir siaip kaip imtuva panaudot, bent SWLininmui.

Parašytas: 2008-Geg-20, 14:09
LY3UE
Analogiskas klausimas buvo svarstomas cia:
http://forum.vhfdx.ru/antenny-ukv/radio ... st-krasok/
Tik manau pas mus sunkiai pavyks rasti nors viena is siulomu variantu. Ir kokias ertmes reikia tokiais dazais uzteplioti,- ar kalbame apie antenos maitinimo tasku izoliavima, ar kita poreiki?

Parašytas: 2008-Geg-21, 07:50
LY1GP
Aciu, labai idomus linkas.

O klausimas iskilo, kai pasidariau remelius is saldytuvo varinio vamzdelio. Pagrindine problema aisku - kaip paprastai ir patikimai uzdengti visus sujungimo, derinimo taskus ir vamzdelio ertmes. Siaip visada tam naudoju silikona, ir iki siol nesiskundziau, bet gal galima padaryti geriau.

Kazkada savo senaji satelitini bliuda, dar is tekstolito pagaminta, pagal "Mikrovisatos" techniku rekomendacijas "dazyk bet kuo", nudaziau purskiama emale. Efektas buvo baisus - nors telike vaizdas lyg baisiai nepasikeite, bet signalo lygio indikatorius nukrito kokiu trecdaliu. Kitas dalykas, ne karta internete teko girdeti apie vario oksidu itaka antenu charakteristikom. Aisku 460 Mhz tai ne 10 Ghz, bet kodel visko neissprendus iskart.

Specialiu dazu isigijimo klausimas turbut atpuola, nes manau uz tuos pacius pinigus gatava antena iseis. Idomi puslapyje ideja apie ftoroplasto kliju skiedima, kaip tik turiu namie, ir siaip Google'i teks darbo duot :)

Parašytas: 2008-Geg-27, 08:25
LY1GP
Dėl antrojo klausimo.

Pradėjau nagrinėtis savo satelitinį resyverį Pace PSR-914. Štai ką išsiaiškinau iš aprašymo - priėmimo dažnis 950-2050 Mhz, taip kad dėl 23 cm tinka. Tarpinis dažnumas (bent jau pirmasis) 489,5 Mhz, todėl SDR "įskiepio" galimybė atkrinta, o gaila. Priėmimo juosta 18 Mhz, ji vėliau dalinama į keletą dalių, video ir audio signalams, realiausia būtų naudoti mono radijo programoms WFM naudojamas dalis, išdėstytas 7-8 Mhz postūmiu nuo pagrindinio dažnio. Dar problema yra ta, kad resyveris rodo LNB priimama dažnį, ne konvertuotą, reiktų matuoti kovertavimo tikslumo ir priėmimo atitikimą.

Labiausiai gaila, kad nėra schemos. Internete už pinigus yra tos pačios grupės PSR900 Service Manual, bet gaila mokėt ypač nežinant ar tiks. Reiks ieškot toliau.

Reiktų kokio 23 cm signalo šaltinio, gal pas ką valiojasi kokia nereikalinga schemutė, neišbaigta, netinkama naudot, koks bandyminis variantas ir pan.?

Parašytas: 2008-Lie-08, 11:49
LY2VA
Signalo saltinis labai paprastas:
Imi bet koki kvarca kurio harmonika pakliuna i 144MHz o tuo paciu ir i 1296MHz (pvz 16MHz, 18MHz, 24MHz, 36MHz, 48MHz, 72MHz ir t.t).
Darai bet koki kvarcini generatoriu ir prie tranzistoriaus kolektoriaus prilituoji 5-6cm ilgio laideli.
Tai jau sltinis ir antena.
Maitinimas - baterija 3 - 6V.
Jei nereikia antenos tai ta kolektoriu jungi prie imtuvo per kiek imanoma mazesni kontensatoriu 1 - 0.5 pF.
Su tokiu daiktu galima derinti antenas ir prie ju prijungtus aparatus.
Jei susidomesi galesiu smulkiau aprasyti derinimo metodikas ir ko turetum siekti derinimo metu.
Trumpai apie televizinius tiunerius:
Pagrindinis senu tiuneriu trukumas - daznio stabilumas.
Jei tiuneris su sintezatorium tai ji panaudoti teoriskai galima, nors pats to nebandziau.

Reiktų kokio 23 cm signalo šaltinio, gal pas ką valiojasi kokia nereikalinga schemutė, neišbaigta, netinkama naudot, koks bandyminis variantas ir pan.?[/quote]

Parašytas: 2008-Lie-10, 08:13
LY1GP
Aciu, Aloyzai, uz minti - butinai pabandysiu. Kaip antenos pradziai nereiks - tiesiai ipusiu. Sunkiausia bus ta signala surast - reiks eiti per kanalus ir kiekviename tikrinti visas garso juostas, na bet gal gausis kas nors.

Parašytas: 2008-Lie-23, 14:54
LY1CT
Vienas pažįstamas parodė gražiais baltais dažais šviežiai nudažytą anteną ir pasiteiravo, ar neturiu testerio kabelio patikrinimui, nes signalas visiškai dingo :lol: