HF /p antenos

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
LY1JI
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010-Gru-23, 22:32
Miestas:Šeduva
HF /p antenos

Standartinė LY1JI » 2022-Bal-24, 21:51

Po ilgesnės pertaukos šiame forume ir apskritai eteryje, svarstau apie įvairius /p variantus, nes vis tik namų QTH turiu nemenką puokštę QRM :shock: 80m s8-s9, 40m s7-s8, 20m vidutiniškai apie s4-s5(vietomis diapazono s-metras vos iki s1 pakyla) :? Tai turiu tokių idėjų, aprimstant vėjams ir t.t., vakarop paieškot aplink savo QTH, ramesnių vietų (QRM atžvilgiu) :roll: svarstau apie antenų variantus kaip "buddipole" arba "buddistick" ar meškerę tiesiog, kad būtų kompaktiška transportuoti savo kojų varomąja energija, ir būtų greitas kompaktiškas išsipakavimas darbui eteryje :mrgreen:
Anteninio analizatoriaus kolkas dar neturiu, bet planuose yra, kad greičiau pavyktų suderint dratus. Žinoma neatmetu ir klasikinio dipolio varianto, šitas dalykas bus, anie minėti variantai labiau eksperimentams.

Žodžiu, reikia patarimų, kaip, ką lipdyt, iš kokių parankinių medžiagų galima surinkt, sulipdyt ir panašiai. Visiems 73!
73! LY1JI, Jonas

LY4Z
Pranešimai:22
Užsiregistravo:2008-Kov-10, 10:22
Miestas:Kaunas
Parašyk:

Re: HF /p antenos

Standartinė LY4Z » 2022-Bal-25, 16:08

Šitą esu išbandęs, keista bet veikia :)
Difona HF-P1
https://difona.de/en/ham-radio/antennas ... f-p1?c=280

Dar esu bandęs OUTBACK2000 prie balkono krašto - ir nieko, QSO darosi:
https://www.wimo.com/en/outback-2000

Bet visos jos vienareikšmiškai pralošia net kokiam LongWire su ATU.
Pagarbiai,

Marius LY4Z
Kaunas
KO14WV
KO15VN (Temporary)

Vartotojo avataras
LY1JI
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010-Gru-23, 22:32
Miestas:Šeduva

Re: HF /p antenos

Standartinė LY1JI » 2022-Bal-26, 00:28

Įdomūs geri gatavi variantai. Na LW buvau kažkada išsiraizgęs, dirbo neblogai. Su rankiniu tiuneriu pritempdavau nuo 80 iki 10 metrų diapazonus. Dabar net rankinio neturiu, bet esu nusimatęs (ir esu paieškose) ATU, kad ruošiantis darbui /p, viską galėčiau sutalpint į kuprinę :)
73! LY1JI, Jonas

Rašyti atsakymą