75omu kabelio naudojimas hamu antenoms

Rašyti atsakymą
LY3RC
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2012-Sau-24, 11:36
Miestas: KO25LA

Re: 75omu kabelio naudojimas hamu antenoms

Standartinė LY3RC » 2013-Bal-23, 18:42

M6WAU rašė:
LY2BDI rašė:Mažiausi nuostoliai bus, jei perdavimo metu naudosim didesnę įtampą (mažesnę srovę). Vadinasi prie to paties perduodamo galingumo, esant kabeliui 75 omu nuostoliai (ir srovė) bus mažesni, negu 50 omų kabeliui. Tas labai aktualu kai atstumai dideli. Kai atstumai maži, nauda darosi labai maža. Šiaip jei turi daug 75 omų kabelio, tai kodėl jo nepanaudojus. Tik reikia jį naudoti nuo Tx jungties iki pat antenos, be visokių kitos banginės varžos intarpų.
O kuriuo atveju imanoma didesne itampa su mazesne srove? Lempiniai irenginiai turi buti naudojami? Ar kazkur kazka kitaip galima? Na man tai visgi aktualu panaudoti ant QRP, bet kaip suprantu nepasiteisins?
Antras klausimas;: kad ji naudoti nuo TRx iki antenos be intapu, tai tiuneris vadinasi intarpas?
Aciu.
Sveiki,na kiek as suprantu,tai kintama naudojamo daznio itampa priklauso nuo perduodamos galios ir apkrovimo varzos,o ar tai bus lempinis ar tranzistorinis galinis laipsnis skirtumo nera.Tarkim prie 100W ant 50Om bus kazkur apytikriai,jeigu neklystu 70V,o 100W ir 75Om 87V. Is cia ir sroves skirtumai.O ir aplamai esant ilgam kabeliui reik pagrindini demesi skirti kabelio kokybei,slopinimui,nuo jo daugiausia priklauso nuostoliu dydziai musu atveju,nu ir trakto ir antenos suderinimui.
O vientisas kabelis gal,tureta galvoje, nuo antenos iki tiunerio arba iki TRX,nu pvz kad nebutu 75Om kabelis > 50Om tiuneris ar SWR metras > 75Om kabelis> 50Om TRX .
Siaip ,jei antenos ir TRX (SWR-o) varzos sutampa,tai galima pajungti bele kokios bangines varzos kabeliu,svarbu,kad kabelio ilgis prie naudojamo daznio butu = λ/2 x Kabelio koef. ,zodziu bele kiek sveiku pusbangiu (tiksliai parenkama pakerpant kabeli).
Gaunasi kaip transformatorius 1:1 ir SWR bus = 1.

LY3DY
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2007-Bir-09, 19:00
Miestas: Taurage

Re: 75omu kabelio naudojimas hamu antenoms

Standartinė LY3DY » 2013-Geg-08, 12:06

Labas toks kurinys vadinasi ,,BAZUKA" jos aprasymu yra daug ir kiek girdejau is rusijos radiomegeju ji maziau priimineja triuksma

Vartotojo avataras
ly4tb
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: 2011-Bal-21, 12:57

Re: 75omu kabelio naudojimas hamu antenoms

Standartinė ly4tb » 2013-Geg-08, 13:09

LY3DY rašė:Labas toks kurinys vadinasi ,,BAZUKA" jos aprasymu yra daug ir kiek girdejau is rusijos radiomegeju ji maziau priimineja triuksma
koaksalinis dipolis - Paveikslėlis

http://www.amateur-radio-wiki.net/image ... azooka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.amateur-radio-wiki.net/image ... 282%29.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
QTH: KO15QW
Atmink - Tavo amžius neparodo tavo išminties ir nesuteikia pagarbos, jei nesi jos vertas.

Vartotojo avataras
LY2BDI
Pranešimai: 67
Užsiregistravo: 2006-Bal-05, 13:44
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Re: 75omu kabelio naudojimas hamu antenoms

Standartinė LY2BDI » 2013-Lie-23, 19:38

Neapsimoka koncentrinį kabelį naudoti uztrumpintais galais. Nors jokio kondensatoriaus nebelieka, bet svoris yra pagrindinis trūkumas. Nes centrinė gysla su visa kabelio izoliacija tik didina svorį. Jei norite elektriškai pastorinti antenos (ar jungiamojo fidero) laidininką, galima naudoti keletą laidų atitolintų vienas nuo kito, bet kas metras -kitas sujungtų tarpusavyje.
Remigijus

Vartotojo avataras
LY8X
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2006-Kov-31, 10:56
Miestas: Vilnius

Re: 75omu kabelio naudojimas hamu antenoms

Standartinė LY8X » 2014-Geg-21, 17:54

LY2BDI rašė:Neapsimoka koncentrinį kabelį naudoti uztrumpintais galais. Nors jokio kondensatoriaus nebelieka, bet svoris yra pagrindinis trūkumas. Nes centrinė gysla su visa kabelio izoliacija tik didina svorį. Jei norite elektriškai pastorinti antenos (ar jungiamojo fidero) laidininką, galima naudoti keletą laidų atitolintų vienas nuo kito, bet kas metras -kitas sujungtų tarpusavyje.
Remis teisus. Daryti tokia antena tikrai neapsimoka. Nebent ant aukstesniui diapazonui. Bet kam ja daryti ant auksteniu,
jei esant maziems gabaritams galima padaryti kur kas efektingesne, kriptine antena. Jei darysime tokia antena 80 metru diapazonui, tai pabandome nusipirkti 40 metru kabelio ir ji pasverti. Tai mazdaug atitiks jusu antenos svori. O dabar pagalvokite, kaip tokio svorio antena itempti? jei ja dar sugebesite itempti ir kabelio nenutrauksite. Yra dar
viena ne kokia naujiena. Tai izoliavimas nuo atmosferos (dregmes, rugstiniu lietu, saules ultravioleto).
As kadaise sprendziau labai rimta problema. Gal kam ji atrodys paprasta. Bet susidure su ja ir pamate pasekmes
pagalvosite.
O problema tame, kaip padaryti dipolio antenos sujungimo su kabeliu taip, kad kondensatas nesuteketu i kabeli ir
jis nepajuostu ir nesuputu. Jei kabelyje atsiranda vanduo, jis is karto keicia savo parametrus.
O kas vyks su bazooka antena, jei ten ne vienas ir ne du kabeliu sujungimai???
O jei dar ziema, kuri sersno metu padidins Jusu antenos svori 5-10 kartu.

Rašyti atsakymą