... deja niekas Lietuvoje negalėjo konstruktyviai patarti, tad teko pačiam nuspręsti ir savarankiškai išsirinkti, pasigaminti ir išbandyti pirmąjį sloperio 80m diapazono variantą.
Galiu konstatuoti, kad prieš CQ WW CW 2015 varžybas išbandant antenas, korespondentai iš rusijos pusės tarp antenų duodavo net 4-6db skirtumą`sloperio naudai. Mano suvokimu, neįmanomai daug. Žinoma, tai yra subjektyvu ir mažokai bandymų bei matavimų, tačiau varžybų metu manau sloperis tikrai man pasiteisino. Dirbant iki 5W galingumu į mano CQ atsakė net 5 amerikonai! Маn, anksčiau ilgą laiką dirbus nemažais galingumais, beveik nesuvokiama. Tiesa, prieš tai aš juos visaip bandžiau prisišaukti, bet jie niekaip nereagavo į mano "kišamą" šaukinį, kai patys šaukė CQ. Geriau su sloperiu atsakinėjo ir skandinavai, rusai, net retkarčiais ukrainiečiai. Ir dar, pasišaukinėjant į mano silpną signalą sureaguodavo tik nuolat perjunginėjant antenas, į viena arba į kitą, niekuo jas neišskiriant. Vienu momentu su viena, kitu momentu su kita.
Ir dar, ypač vakarinio praėjimo metu sloperiu yra jaučiami ženkliai stipresni signalai iš šiaurinės, USA, rytinės pusės ne mažiau 1 balo plius. Tiesa, klausantis sloperis priėminėja nemalonų vietinį kažkokį QRM, lyg būtų 50hz, toks čerškimas. Iš kur jis toks yra, aš nesuprantu, tačiau nakties metu po vidurnakčio, jis beveik nebejaučiamas, t.y. beveik visiškai dingsta. Dipolis, esantis ne mažesniam, kaip λ/2π aukštyje virš žemės to QRM'o nepriėminėja visai, t.y. jame jo nėra, girdimas visiškai švarus eteris. Tik galbūt pusiaudienį (dienos metu) dipolyje jis yra kažkiek labiau jaučiamas-girdimas. Bet juk tai jau galbūt normalu, juk visada yra apatinio D ar E kažkurio sluoksnio triukšmų... (jei tai gali būti).
Nors tiesa, šiaurėje už 600 m yra elektros perdavimo linija, ji statmenai sloperiui "eina", galbūt daugiau nei 10kV. Panašu ir tikriausiai, kad ji čia man tokius "efektus" daro...
O gal pietuose esanti panaši linija už 700m.
Taigi kalba yra apie pirmąjį sloperio 80m diapazono variantą, t.y šį:
kuris buvo ir yra pakabintas ir išbandytas anksčiau minėtoje, toje visiškai atviroje vietovėje, šalia Kavarsko.
https://goo.gl/photos/H69xMLt1fpo4ECFM6
Pateiktoje nuorodoje, galerijoje pasididinus kai kuriuos paveikslėlius, galima aiškiai matyti
dipolį ir sloperį, kuris yra USA (310⁰) kryptimi.