Puslapis 11

D-STAR Lietuvoje?

Parašytas: 2012-Rgs-24, 21:11
M6WAU
Sveiki,
Aš kaip pradedantis domėtis tai naršau intiką ir prisigalvoju būtų ir nebūtų dalykų. D-star tinklas. http://en.wikipedia.org/wiki/D-STAR" onclick="window.open(this.href);return false;
Aš šiaip Anglijoje ir matau kad čia UHF ir VHF repyteriai turi tą galimybę. Kaip su tuo dalyku lietuvoje? Egzistuojantis?
Ir šiaip kokių minčių apie tai arba apie panašius dalykus.
Ačiū.

Re: D-STAR Lietuvoje?

Parašytas: 2012-Rgs-24, 21:21
M6WAU
Ir matau kad tik Icom'as gamina radijas su D-star funkcija. Ar yra ir daugiau kas?

Re: D-STAR Lietuvoje?

Parašytas: 2012-Rgs-24, 21:31
ly4tb
Arentas_Degutis rašė:Ir matau kad tik Icom'as gamina radijas su D-star funkcija. Ar yra ir daugiau kas?
paties pateiktoje wiki nuorodoje matoma kad ir kenwoodai turi, bet kokia tokios esmes prasme? Ham'ai keikia mobiliuosius telfonus ir interneta, o tai tik link to paties ir veda.

o ir siaip koks tikslas del desimt ar maziau korespondetu visa tai kurti, kai dauguma ir taip naudoja alinco dj180 ar pan tipo rankinukus :)

Re: D-STAR Lietuvoje?

Parašytas: 2012-Rgs-24, 21:56
M6WAU
Na tas kenwoodas matau tai kažkaip nepasiteisinęs, nepasirodė paprastai randamas prekyboje gal dėl to kad padarė kopiją nuo Icomo.
Na hamai gal ir pyksta ant interneto ir mobelekų, bet aš tai ne, gal dėl to kad aš dar ne hamas. :) Man patinka naujos technologijos. Bet anyway. Tiesą pasakius aš dar labai neįsigilinau kaip ten tiksliai yra su tuo D-star. Žinoma jei riekia brangių naujų radiju kad turėtų tą funkciją tai tiesa kad greitai Lietuvoje tas neprigis o gal net ir neatsiras.

Re: D-STAR Lietuvoje?

Parašytas: 2014-Rgp-07, 12:15
LY3BAG
Yra radio megeju hobis su savo prasme, o yra solidziu dedziu pasizaidimas brangiais zaisliukais be aiskios prasmes.
Dstar deja priskirciau beprasmiams zaidimams.

Radio megeju prasme yra turet nepriklausoma rysio galimybe, internetui ten vietos NERA, telefono linijoms - nera.

As turiu keleta SIM korteliu kurios pigiai man suteikia interneto rysi visoje ES, tai koks tikslas man jungtis prie kokio echolinkinto ar Dstarinto repeaterio?
Gal geriau is savo plansetes tiesiai prie kokio socialinio tinklo?

Viskas turi turet kazkokia prasme, sakysim TB diapazonai traukia savo tolimu rysiu imanomumu, nenuspejamumu ir galimybe buti pasaulinies radio megeju bendruomenes nariu.

UTB diapazonai jungia labiau vietinius RM ir ne taip tolimus kaimynus rysio galimybemis.

Kuo gali suzavet Dstar ar echolink? Tik pasizhaidimu naujais technologiniais zaisliukais, kol atsibos (Dstar atveju dar ir nepigiais) be jokios aiskios prasmes. Mobilaus interneto galimybiu jie neturi, nepriklausomumo nuo kitu rysio priemoniu - irgi neturi. Dstar problema yra nekontroliuojamas patikimumas plius tokio rysio bevertiskumas lygus chatui kur facebooke.

Re: D-STAR Lietuvoje?

Parašytas: 2014-Rgp-08, 11:19
M6WAU
na jo. as supratau kad cia didziosioms salims. amerikosai matau praktikuoja net labai su tuo. nes jiem priimtini dalykai rysio palaikymas visokiu katastrofu atvejais ir panasiai. o kai praktikuoi tai labiau ir pripranti prie to daugiau draugu randi ten.. kiekvienas savos prasmes iesko ten.. as ir norejau kokios daugiau praktines naudos gauti is haminimo ale, matau kad tai salyginai siaura stristis su savo mazais pliusais arba as dar kazko neatradau. bet nesakau kad kam man radijas jei turiu dvd grotuva? viskam sava vieta ir sritis.