pradedame APRS Lietuvoje?

Gamyklinė aparatūra
Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London
pradedame APRS Lietuvoje?

Standartinė M6WAU » 2013-Vas-26, 15:28

Labai grazu aparata radau, nznau kiek kainuoja bet i sekcija jau toki gali deti.
http://www.cqdx.ru/ham/new-equipment/ap ... an-i-gate/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nes kaip maciau ant http://www.aprs.fi" onclick="window.open(this.href);return false; tai lietuvoje nei vieno taskiuko nera ;)
Paskutinį kartą redagavo 1 M6WAU. Iš viso redaguota 2013 kartus.
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

Vartotojo avataras
LY1GP
Pranešimai:333
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 10:52
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė LY1GP » 2013-Vas-26, 18:06

Ne į temą, bet svarbu - įtariu norėjai prašyti "Lietuvoje", tai šiaip ji rašoma iš didžiosios raidės ir be klaidų...

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė M6WAU » 2013-Vas-27, 01:07

LY1GP rašė:Ne į temą, bet svarbu - įtariu norėjai prašyti "Lietuvoje", tai šiaip ji rašoma iš didžiosios raidės ir be klaidų...
Jo ačiū už pastebėjimą, bet jau toks esu, kad kai rašau su mobiliuoju telefonu neseku rašybos klaidų, ten ir be didžiosios L yra klaidų galybė. Kitą kartą pasistenk nerašyti ne į temą bendrai į forumą, geriau jei rašytum privačią žinutę, galėtumėm ir pasikeikti ir pasiginčyti ne į temą ir pasilinksminti, dabar tai tik forumo teršimas neturint ką pasakyti į temą, čia ta tokia Lietuvių savybė "gadinti orą" kuri bendrai nieko gero nei Tau pačiam, nei man, nei kitiem skaitytojams neduoda. Aš čia turėjau omenyje, be jokių įžeidinėjimų.
73
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

ly4bx
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2012-Vas-03, 10:45
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė ly4bx » 2013-Vas-27, 09:43

M6WAU rašė:Labai grazu aparata radau, nznau kiek kainuoja bet i sekcija jau toki gali deti.
http://www.cqdx.ru/ham/new-equipment/ap ... an-i-gate/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nes kaip maciau ant http://www.aprs.fi" onclick="window.open(this.href);return false; tai lietuvoje nei vieno taskiuko nera ;)
Padaryti tai galima tik kokia naudo is to ?

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė M6WAU » 2013-Vas-27, 11:08

ly4bx rašė:
Padaryti tai galima tik kokia naudo is to ?
Na tai cia labiau skambeti turejo ironiskai, o gal dviprasmiskai pagal nuotaika. Na o kam naudoti tai sunku pasakyti, kam naudoja kiti? Na jis sukurtas amerikoje tai ten didelis epicentras ju, japonija ir Lenkija vieni is didziausiu vartotoju. O Lietuviski laivai irgi naudoja. Bet cia del bendro suderinnamumo laivyybojje. Na o megejai galetu naudoti.... Nanau gal kokia sporto saka sugalvoti?
Na pakankamai brangus sportas kad lietuvoje propoguoti, manau cia ir yra problea kad naudos nera. Na bet nesvarbu.
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

Vartotojo avataras
ly4tb
Pranešimai:134
Užsiregistravo:2011-Bal-21, 12:57

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė ly4tb » 2013-Vas-27, 11:14

pritariu ly4bx, kokia to prasme, jei nori tik keli, galeciau issireiksti "vaikai" ok fun... bet tuom viskas ir baigta. isimetu i telefa trackelri ir mane visi realiu laiku gali stebeti neimant jokio papildomo irenginio. radio rysio eteris yra eteris, o cia tik zaidimas ( mano akimis ziurint)
QTH: KO15QW
Atmink - Tavo amžius neparodo tavo išminties ir nesuteikia pagarbos, jei nesi jos vertas.

ly4bx
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2012-Vas-03, 10:45
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė ly4bx » 2013-Vas-27, 11:48

M6WAU rašė:
ly4bx rašė:
Padaryti tai galima tik kokia naudo is to ?
Na tai cia labiau skambeti turejo ironiskai, o gal dviprasmiskai pagal nuotaika. Na o kam naudoti tai sunku pasakyti, kam naudoja kiti? Na jis sukurtas amerikoje tai ten didelis epicentras ju, japonija ir Lenkija vieni is didziausiu vartotoju. O Lietuviski laivai irgi naudoja. Bet cia del bendro suderinnamumo laivyybojje. Na o megejai galetu naudoti.... Nanau gal kokia sporto saka sugalvoti?
Na pakankamai brangus sportas kad lietuvoje propoguoti, manau cia ir yra problea kad naudos nera. Na bet nesvarbu.
Na nauda ne finansine zinoma turejau galvoje.Dar gudziais 1992 metais buvom uzsidege packet radio AX.25 reikalais.Kaune ant 11 KTU barako buvau sumontaves yagi i Vilniaus LY2WR BBS (F6FBB) puse.
Naudotoju buvo 3 vnt. ex LY2BBX, ata LY2PU ir is Elektrenu Vidmanatas, saukinio dabar nepamenu.Prikonstruota buvo kruvos ivairiu modemu ir 2m transiveriu.Visas idomumas buvo tik klausytis kaip birbia modemai ir degiojasi lempos.Na dar 3 laiskus esu gaves per sita sistema ;-) Ai dar buvau uzlauzes LY2WR BBS'a ;) Gavau barti nuo ex LY2BIG (LY1A) ;-)
Dar dabar pamenu "connect LY2WR via TOWER"... brrrrr "Connected to LY2WR"
Na gal nauda buvo didesne kai gyniausi diplomini darba 1994 metais ir tema buvo "AX25 paketinio rysio retransliatorius".Buvo padarytas nuo nulio ir suprogramintas pilnai veikiantis daiktas ant 8051 ir TCM3105.
Poto jis dar keleta metu veike Taurageje 80 metru aukstyje 144.600 MHz daznyje ant katilines kamino ir veike kaip sliuzas tarp AX25 radijos ir telefoninio FIDO BBS.Naudotoju buvo 1 vnt.
Tai va ir ta APRS galima paleisti Vilniuje tik ar bus nors 1as naudotojas ? Balso retransliatoriai visi irgi siandien stovi nenaudojami.

ly3pq
Pranešimai:106
Užsiregistravo:2006-Bal-27, 10:32

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė ly3pq » 2013-Vas-27, 12:28

Jungtinej Karalystej APRS yra labai placiai naudojams.
APRS pagalba greitai apsikeiciame naujienomis,pasisnekam su kolegom tekstu :) ,daug kartu esu per APRS bendraves su kolegomis per / mm (marine mobile). APRS taip pat daromi QSO ir per ISS APRS gate tik naudojamos kitos kompiuterines programos.
APRS pasijungti uztenka FM stoteles kuri driba 144.800 Mhz.,paprasto interfeiso ir kompiuterio
https://picasaweb.google.com/lh/photo/s ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: pradedame APRS Lietuvoje?

Standartinė M6WAU » 2013-Vas-27, 15:43

Jo LY4BX as suprantu ta nenauda. Gi ir visas megejiskas radijas siais laikais yra visiskai nenaudingas tik pinigu ir laiko gadinimmas. Viska atstoja ismanus obilus telefonai. Na tai gal vienas naudingas dalykas vilniuje pradedantis plisti CB, bet tai nauda atsiranda is zmoniu kurie ji naudoja ir keiciasi informacija o ne del to kad yra licenziuotas ir turi saukini. O gal ir balso retransliatoriai labiau aktyvus butu, nors gal cia mano nuomone bet atrodo kad dauguma yra labai viska ziantys ir siaip labai suruge ;). Tiesa sakant nenoriu labai nuklysti i beribes diskusija kurios niekur neveda. Ir taip visiems labai aisku. As pats domiuosi tuo tik todel kad pradejau dometis ir gerai kad paklausiau, gavau pasisakyma, nnes visgi yra buve daryta kazkas tokiu klausimu yra kazkokios statistikos bei isvados padarytos. Labai sunku rasti tokios informacijos internete, nelabai linke lietuvaiciai savo patirti stripsnio pavidalu su visuomene dalintis.
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: pradedame APRS Lietuvoje?

Standartinė M6WAU » 2013-Kov-28, 10:29

http://www.rpc-electronics.com/microsat-wx3in1.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

LY3PDS
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 16:50
Miestas:Kybartai

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė LY3PDS » 2013-Bal-07, 13:03

ly4bx rašė:
Visas idomumas buvo tik klausytis kaip birbia modemai ir degiojasi lempos.Na dar 3 laiskus esu gaves per sita sistema
Įdomumas priklauso ne nuo aparatų o nuo naudotojo, hi. Iki šiol tik geru žodžiu prisimenu digipyterį ant Kauno "Elektronikos" stogo, su kurio pagalba pilnai naudojausi elektroninio pašto paslaugomis. Tik mano korespondentai Vokietijoje, JAV ir Liuksemburge niekaip nesuprato, iš kur aš pas juos atsirandu... Aišku, teko pasigaminti modemą prie 2 m. aparato, ir Kybartuose sukonstruotii pakankamai aukštą suduriamą antenos stiebą, kurį kartu su LY2BVQ nuvežėme į Kauną ir pastatėme ant "Elektronikos" stogo. Ir sunkvežimio ratą su padanga, į kurį tą stiebą įstatyti reikėjo, atvežėme ir užvilkome ten pat... O packet radiją ir SSTV net ir ant 80 m. naudojome. Nes radijo mėgėjai tada buvo truputį kitokie... Dabartiniai labiau panašūs į šiuolaikinius "medžiotojus", kurie atveža į mišką priekabą runkelių, užlipa į bokštelį, atsisėda ant sofos ir per optinį taikiklį žiūri, kada šernas ėsti ateis...

73! Edmundas

Vartotojo avataras
LY1GP
Pranešimai:333
Užsiregistravo:2006-Kov-31, 10:52
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė LY1GP » 2013-Bal-07, 17:59

LY3PDS rašė: Dabartiniai labiau panašūs į šiuolaikinius "medžiotojus", kurie atveža į mišką priekabą runkelių, užlipa į bokštelį, atsisėda ant sofos ir per optinį taikiklį žiūri, kada šernas ėsti ateis...
Puikus apibūdinimas, Edmundai :)

ly4bx
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2012-Vas-03, 10:45
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: pradedame APRS lietuvojje?

Standartinė ly4bx » 2013-Bal-27, 15:10

Kazkur dar pas mane metosi SSTV imtuvas padarytas ant oscilografo vamzdzio kuris svytedavo 5 sekundes.Reik eit issitraukt ir nuputus dulkes gerus laikus prisimint ;) Gaila kad senu 8sek formatu nieks seniai nebedirba eteryje.

Rašyti atsakymą