Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Gamyklinė aparatūra
Rašyti atsakymą
LY2HT
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011-Spa-15, 11:02
Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2HT » 2013-Rgp-28, 14:36

Apie 5 diapazonų kinietišką transiverėką...
Gal pirmas Lietuvoje jau dvi dienos turiu X1M Platinum QRP 4,5 W penkių diapazonų supermažutį transiveriuką, "platininė" X1M versija,-pagerinta. Šį "platininį" kūrinį gavau pirmosios versijos kaina - $299. Buvo užsakytas tiesiai iš JAV. Gavau ne paštu, bet kitokiu būdu, pristatymas nieko nekainavo.
Informacija:
http://www.wouxun.us/item.php?item_id=302" onclick="window.open(this.href);return false;
Čia yra manualai, specifikacijos, fotografijos, nuorodos.
Pirmi įspūdžiai buvo ypatingai prasti: imtuvas dirba gana neblogai, bet siųstuvo galingumas tik 0,08W, t.y. 56 kartus mažesnis, nei deklaruotas! Visos kitos funkcijos per meniu - veikia puikiai. Beje, dizainas- apie 3 balai iš 5.
Nežiūrint QRPP (!) galingumo, pavyko rytiniai 3,648 MHz ryšiai su LY3AF. LY1CO, LY2BE, LY2BBZ. Raportai apie 45. Prasta moduliacija. Tenka rėkti, net staugte staugti į mikrofoną, kad mane girdėtų (girdi ne tik LY-kai, bet ir praeviai kitame kvartale :))
Žiūriu, kad mikrofono korpuse nėra kiaurymės į kapsulę. Atsidarau, žiūriu su lupa - akurat, - nėra. Išgręžiau 3 mm grąžteliu, moduliacija pagerėjo, bet nedaug. Tik tiek, kad ir tyliau kalbant mane LY-kai jau girdi.
Šiandien išbandžiau su dviejų tonų generatoriumi: galingumas arti deklaruotojo. Tada pakeičiau elektret kapsulę. Raportai jau daug geresni, moduliacija be iškraipymų. Turiu jau apie 2 W! Pasirodo, daug bėdų "sėdėjo" mikrofone...
Reikėtų dar didinti mikrofono signalo lygį, gal paderinti PA, bet tai įmanoma atlikti, tik lendant į transiverio vidų.
Nuėmiau transiverio dangtį. Montažas ypatingai tvarkingas, super mažos smd detalės gražiai sulituotos - aiškiai robotų darbas. Viršutinėje plokštėje montažas abipusis, tankus. Ši plokštė su apatinėmis sujungta ne laidais, bet mikroskopinėmis jungtelėmis, jų daug.
Apatinio dangčio nuėmimo būdas dar neaiškus, yra visokių kliūčių. Taigi, priėjimas prie PA - apsunkintas, reikėtų turėti pereinamas - prailgintas jungtis. Dabar su lupa toliau studijuoju, kaip be tų jungčių ne tik saugiai išardyti, kažką paderinti, bet ir atgal saugiai sudėti plokštes. Tikslas - prieiti prie PA plokštės. Aparato schemos dar nėra. Kiniečių "paslaptis"?
Nuotaika jau geresnė, turiu biedno radisto FT-817 (pakaitalą), o jame - net 2 vatus...
Tikiu, kad kiniečiai ateityje pagamins (jau gamina) pigesnių, kokybe nenusileidžiančių made in Japan transiverių.
Vidmantas LY2HT
vidma3etagmail.com
Paskutinį kartą redagavo 3 LY2HT. Iš viso redaguota 2013 kartus.

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė M6WAU » 2013-Rgp-28, 14:51

As ir noreciau tokio, bet labai nepatinnka kad tik 5w. Na kad iki 20w imanoma butu isspausti tai leiisciau buti dar siek tiek didesniam. Tada butu man tikes.
Ant mano Baofengo iirgi reikia rekti kad girdetusi normaliai. Cia tokia kinietiska nedadielke. O del mikrofono stiprintvo, tai esuu mmates kazkokiu schheuciu nesudetingu kur telpa i tangente ir tik galvojua kad maitinasi nuo kondencatorinio maitinimo mikrofonui, tik kad kazkodel turiu itarima kad pastarasis bus su dianaminiu mikrofonu. Na bet nznau, cia tik aklas spejimas.
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

LY2HT
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011-Spa-15, 11:02

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2HT » 2013-Rgp-28, 16:18

Kiniečiai jau suprojektavę 20 W transiverį:
http://www.cqdx.ru/ham/qro-qrp/chinese- ... er-x1mkii/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dar galima pasidairyti:
http://www.youkits.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
X1M Platine mikrofonas yra elektretinis (žr. mano įspūdžių aprašymą). Arba nesupratau nepakankamai aiškiai išreikštos tavo abejonės..?

Vartotojo avataras
LY2BFV
Pranešimai:125
Užsiregistravo:2006-Bal-01, 11:52
Miestas:Marijampole

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2BFV » 2013-Rgp-31, 10:02

Joo kiniecioai duoda garo....
LY2BFV

LY2HT
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011-Spa-15, 11:02

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2HT » 2013-Rgp-31, 11:47

Jau pasiekiau 3,8 W 80 m diapazone. Nuo 20m aukštyn galingumas kiek krenta.
Kol kas tvarkiau tik mikrofoną: pakeičiau beveik neveikusią originalią kapsulę, kiek įmanoma, pakoregavau maitinimo įtampą.
Pagerėjo moduliacija ir galingumas.
Na, dar ir per meniu pakoreguodamas TD bei LSB BFO dažnius kiek pažaidžiau. Tiesa, dar pakeičiau dvi valdymo rankenėles.
Transiveriukui teks pritaisyti kojeles, priekinę - atlenkiamą "rėmelį", nes dabar jis "guli tiesiog ant pilvo", o ir ekranėlis negeru kampu matosi prastai.
Šiuo metu įspūdis pasitaisė: maždaug 3 balai iš 5. O pradžioje tebuvo gal vienas baliukas, jei ne mažiau...
Ateityje, sulaukus aparatėlio schemos, teks kreiptis pas matavimo prietaisais ir patirtimi turtingą kolegą.
LY2HT

ly3pq
Pranešimai:106
Užsiregistravo:2006-Bal-27, 10:32

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė ly3pq » 2013-Rgp-31, 15:07

Uz panasia kaina tada SW Ukrainieciu transiveriuka verta imti .. yra 2 variantai

http://www.cqham.ru/forum/showthread.ph ... post851649" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cqham.ru/forum/showthread.ph ... post851568" onclick="window.open(this.href);return false;

LY2HT
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011-Spa-15, 11:02

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2HT » 2013-Rgp-31, 20:30

Neturėjau info apie ukrainiečių darbus.
Pažiūrėjau tik dabar, buvo įdomu, ačiū už nuorodas.
Ukrainiečių aparatas atviras, lengva prieiti prie detalių, remontuoti bei derinti.
Ir deklaruojami parametrai OK.
Bet nesigailiu, nes norėjau ypač mažagabaritinio. Tas mažumas ir "nupirko" mane.
O 3-5 W galingumo man pakanka.
LY2HT

LY2HT
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011-Spa-15, 11:02

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2HT » 2013-Rgs-05, 16:50

Dar vienas kinietiškas... jų bus daug, daug... ir vis daugės...
http://bh3mde.com/en/List.asp?Shop_id=92" onclick="window.open(this.href);return false;
LY2HT

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė M6WAU » 2013-Rgs-05, 17:00

Nesu labai tikras, bet man atrodo kad tas jau buvo papostintas kitoje temoje "kinieciai ateina". O ta kur minejai 20w versija SDR TRXa galimma kur isiggyti surinkta? Nesidomejai?
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

LY2HT
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011-Spa-15, 11:02

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2HT » 2013-Rgs-05, 21:51

Nesupratau klausimo...
Jei 20 W, tai minėjau, atrodo, tik šitą:
http://www.cqdx.ru/ham/qro-qrp/chinese- ... er-x1mkii/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tačiau tai ne SDR transiveris, o paprastas.
Kadangi šis (20W) - X1MKII yra iš tos pačios X1M šeimos, spėju, kad jį gali pardavinėti X1M Platinum dileris "Import Communications"
Amerikoje. Bet tai tik mano spėjimas.
Apskritai, tai ir nesidomėjau.

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė M6WAU » 2013-Rgs-06, 00:16

LY2HT rašė:Nesupratau klausimo...
Jei 20 W, tai minėjau, atrodo, tik šitą:
http://www.cqdx.ru/ham/qro-qrp/chinese- ... er-x1mkii/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tačiau tai ne SDR transiveris, o paprastas.
Kadangi šis (20W) - X1MKII yra iš tos pačios X1M šeimos, spėju, kad jį gali pardavinėti X1M Platinum dileris "Import Communications"
Amerikoje. Bet tai tik mano spėjimas.
Apskritai, tai ir nesidomėjau.
Viskkas gerai, vviska suprataii, tik pasirodo as cia pradejau labai neatsakingai kazka kometuoti. Man kazkodel surase galvyte kad jis SDRinis. ;)
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

LY2HT
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011-Spa-15, 11:02

Re: Kinietiškas mikrotransiveris jau Lietuvoje

Standartinė LY2HT » 2013-Rgs-06, 05:55

OK, manau, kad greitai jie pagamins ir SDR aparatų. Kiniečiai greitai užuodžia rinkos nišas.

Rašyti atsakymą