antenų komutatorius

Rašyti atsakymą
ly5dk
Pranešimai:36
Užsiregistravo:2012-Geg-25, 15:10
antenų komutatorius

Standartinė ly5dk » 2012-Rgp-05, 22:49

Bandau darytis antenų komtatorių.
gal kas galit pažiūrėti ir pasakyti ar tokia konstrukcija (laidų išdėstymas) neturės pasekmių?
Jeigu su laidais viskas ok bandysiu viską storai lakuoti, sutvirtinti karštais klijais ir uždarysiu į ekranuotą dėžutę.
Naudojant karštus klijus... ar galima užlieti signalo laidą, ar signaliniam laidui geriau "kabėti" ore?

Relės 150MHz 12V. Iki komutatoriaus eis papildomas duomenų-maitinimo laidas.

dėkoju už pagalbą jaunajam modeliuotojui :) 73
Dainius
Prikabinti failai
IMGP0611.JPG
f2
IMGP0611.JPG (215.33KiB)Peržiūrėta 12873 kartus(ų)
IMGP0610.JPG
f1
IMGP0610.JPG (232.67KiB)Peržiūrėta 12873 kartus(ų)

Vartotojo avataras
LY1ZI
Pranešimai:92
Užsiregistravo:2012-Sau-12, 16:11
Miestas:Vilnius

Re: antenų komutatorius

Standartinė LY1ZI » 2012-Rgp-08, 22:19

Neturiu kol kas jokio supratimo apie antenų komutatorius, bet būčiau dėkingas jei pasidalintum nuorodą į pirminį komutatoriaus šaltinį. Gal kokią dieną pravers.

O nuotraukos tikrai įspūdingos!
Žilvinas, LY1ZI
QRP: YAESU FT-817ND, VX-7R, WOUXUN KG-UVD1P

ly5dk
Pranešimai:36
Užsiregistravo:2012-Geg-25, 15:10

Re: antenų komutatorius

Standartinė ly5dk » 2012-Rgp-10, 00:47

Labas,

nelabai yra tas pirminis šaltinis. Mane labiausiai domino ar gerai išvedžiotas signalinis laidas, esu visiškai žalias analoginėje elektronikoje, ypač aukštam dažnyje, todėl dariau stilium "įžeminti viską, ką įmanoma" :D. LY1GP sakė konstrukcija pakenčiama, bandau pribaiginėti.

Kažkoks komutatorius su pilnu aprašymu yra ly2bok puslapyje: http://www.qrz.lt/ly2bok/Konstrukcijos/ ... orius1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Aš tiesiog būriau iš to, ką turėjau. Valdymą darysiu atskiru laidu, ant stogo greičiausiai patupdysiu mikrokontrolerį. Galėsiu sekti relių maitinimo įtampas, oro temperatūrą (turbūt visai neįdomūs parametrai, bet aš smalsus), galbūt kažkada pasidarysiu UHF antenai rotoriuką.

Tai, kas matosi nuotraukoje tėra keturios LY1VP rekomenduotos relės rpv 2/7. Jos dirba iki 150MHz dažniu. Signalo šaltinis RG8/U laido analogas, jis eis namo. Išėjime keturi UHF lizdai, nuo komutatoriaus iki antenų pagal planą eis RG58 laidas, gausis keli metrai ant stogo.
Relės maitinasi 12V, išeina pliki maitinimo laidai. Dabar jau viskas užpilta dideliu sluoksniu lako, į jautresnes vietas privarvinta karštų klijų (koksalinis kabelis labai nemyli drėgmės).

Antradienį vedu, tai visi pašaliniai dabai kuriam laikui stabdomi :) Pabaigęs galėsiu papasakoti kaip viskas veikia, jeigu veiks.

ly4bx
Pranešimai:33
Užsiregistravo:2012-Vas-03, 10:45
Miestas:Vilnius
Parašyk:

Re: antenų komutatorius

Standartinė ly4bx » 2012-Rgp-10, 16:16

ly5dk rašė: Antradienį vedu, tai visi pašaliniai dabai kuriam laikui stabdomi :) Pabaigęs galėsiu papasakoti kaip viskas veikia, jeigu veiks.
Sveikinimai !!!

Rašyti atsakymą