Puslapis 11

antenų komutatorius

Parašytas: 2012-Rgp-05, 22:49
ly5dk
Bandau darytis antenų komtatorių.
gal kas galit pažiūrėti ir pasakyti ar tokia konstrukcija (laidų išdėstymas) neturės pasekmių?
Jeigu su laidais viskas ok bandysiu viską storai lakuoti, sutvirtinti karštais klijais ir uždarysiu į ekranuotą dėžutę.
Naudojant karštus klijus... ar galima užlieti signalo laidą, ar signaliniam laidui geriau "kabėti" ore?

Relės 150MHz 12V. Iki komutatoriaus eis papildomas duomenų-maitinimo laidas.

dėkoju už pagalbą jaunajam modeliuotojui :) 73
Dainius

Re: antenų komutatorius

Parašytas: 2012-Rgp-08, 22:19
LY1ZI
Neturiu kol kas jokio supratimo apie antenų komutatorius, bet būčiau dėkingas jei pasidalintum nuorodą į pirminį komutatoriaus šaltinį. Gal kokią dieną pravers.

O nuotraukos tikrai įspūdingos!

Re: antenų komutatorius

Parašytas: 2012-Rgp-10, 00:47
ly5dk
Labas,

nelabai yra tas pirminis šaltinis. Mane labiausiai domino ar gerai išvedžiotas signalinis laidas, esu visiškai žalias analoginėje elektronikoje, ypač aukštam dažnyje, todėl dariau stilium "įžeminti viską, ką įmanoma" :D. LY1GP sakė konstrukcija pakenčiama, bandau pribaiginėti.

Kažkoks komutatorius su pilnu aprašymu yra ly2bok puslapyje: http://www.qrz.lt/ly2bok/Konstrukcijos/ ... orius1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Aš tiesiog būriau iš to, ką turėjau. Valdymą darysiu atskiru laidu, ant stogo greičiausiai patupdysiu mikrokontrolerį. Galėsiu sekti relių maitinimo įtampas, oro temperatūrą (turbūt visai neįdomūs parametrai, bet aš smalsus), galbūt kažkada pasidarysiu UHF antenai rotoriuką.

Tai, kas matosi nuotraukoje tėra keturios LY1VP rekomenduotos relės rpv 2/7. Jos dirba iki 150MHz dažniu. Signalo šaltinis RG8/U laido analogas, jis eis namo. Išėjime keturi UHF lizdai, nuo komutatoriaus iki antenų pagal planą eis RG58 laidas, gausis keli metrai ant stogo.
Relės maitinasi 12V, išeina pliki maitinimo laidai. Dabar jau viskas užpilta dideliu sluoksniu lako, į jautresnes vietas privarvinta karštų klijų (koksalinis kabelis labai nemyli drėgmės).

Antradienį vedu, tai visi pašaliniai dabai kuriam laikui stabdomi :) Pabaigęs galėsiu papasakoti kaip viskas veikia, jeigu veiks.

Re: antenų komutatorius

Parašytas: 2012-Rgp-10, 16:16
ly4bx
ly5dk rašė: Antradienį vedu, tai visi pašaliniai dabai kuriam laikui stabdomi :) Pabaigęs galėsiu papasakoti kaip viskas veikia, jeigu veiks.
Sveikinimai !!!

Re: antenų komutatorius

Parašytas: 2012-Rgs-09, 22:26
LY2BDI
Trumpoms bangoms bus nelogai. Jei nori komutuoti 145MHz, jau turėsi vargo taip sumontavęs. O 432 MHz tuo labiau.
1. pereinanat iš storo kabelio į ploną reikia kuo mažiau palikti nuogo centrinės gyslos laido. Jis turi būti maksimaliai visas ekranuotas ir tarpe nereikėtų prijungti prie korpuso. Tik prie pat relių jungti ekraną
2. tarp relių einantis laidas turi būti taip pat ekranuotas (maksimaliai kiek imanoma).
3. dėl to išeinantį kabelį reikėtų jungti ne gale rėlių girliandos, o viduryje.
Arba konstrukciją daryti ne tiesinę, o spindulinę. 4 jungtis daryti kas 90 laipsnių, o rėles tuose tarpuose. Tuomet visi išvadai bus sutrumpės. SWR atstatymui gali tekti didinti nuogo centrinio laido talpumą su ekranu su papildomais C.
Čia viskas daroma tam, kad išlaikyti kabelio banginę varžą nepakeistą (50 omų).
Bandyk ant stalo taip sudėlioti, kad būtų kuo trumpesni išvadai. Tada paaiškės kokia kontrukcija gaunasi.