Pasidaryk pats: IC-3210E modifikavimas

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ly5rj
Pranešimai:25
Užsiregistravo:2011-Bal-01, 14:02
Miestas:Vilnius
Pasidaryk pats: IC-3210E modifikavimas

Standartinė ly5rj » 2015-Sau-17, 17:32

Paveikslėlis

Šį kartą noriu aprašyti ir pateikti Jums dar vieną savo nedidelį darbelį.
Prasidėjo viskas nuo to, kad prieš keletą metų įsigijau transiverį IC-3210E. Gaminamas jis buvo tik 2 metus (1988-1990m). Na, nebent taip pateikiama „Rigpix“ puslapyje. Tai galite pasižiūrėti čia: http://www.rigpix.com/icom/ic3210e.htm. Kodėl taip trumpai – be nuomonės. Aparatas tikrai smagus. Jo savybių čia neaprašinėsiu – galite pasiskaityti aukščiau nurodytoje nuorodoje.
Kaip ir būčiau „ramiai su juo gyvenęs“, kol nepamačiau aparato schemos.

Paveikslėlis

Ogi, pasirodo, šis aparatukas buvo leidžiamas įvairioms dažnių juostoms. Ir pakeisti dažnių juostą galima kitaip sulitavus diodinę matricą.

Paveikslėlis

O kas gi iš mūsų gali nustygti vietoje, kai kiek „prikišus nagučius“, gali turėti visai kitokių galimybių aparatą? Tai ir mane „užkabino“. Pradėjau ieškoti informacijos internete. Radau nesunkiai. Nutariau aparatą perdaryti. Tuo labiau, kad po perdarymo aparatas turi veikti žymiai platesnėje dažnių juostoje. Tai yra VHF- nuo 138 iki 174 MHZ, o UHF nuo 400 iki 479 MHZ. Priminsiu – originaliai TX veikė VHF- nuo 144 iki 146 MHZ, o UHF nuo 430 iki 440 MHZ. Skirtumas yra. Suprantu, kad mums nepriklauso „pliurpti“ tose dažnio juostose, bet..... taip nagučiai panižo....
Taigi, puoliau perdarinėti. Diodai sulituoti ant fasadinės aparatuko plokštės po akumuliatoriumi. Vietos darbui nedaug, o ir SMD detalytės, tai „jei jau nukrito nuo stalo, tai gali ir nebeieškoti...“ Perlitavau – šnipšt. Gavosi tik blogiau. Po dar keleto bandymų plonyčiai plokštės takeliai nebeatlaikė – nutrūko. Galvojau, kad pasakysiu savo transiveriui „ate“. Tada galvon šovė mintis pasidaryti atskirą (išnešamą) diodinę matricą. Taip ir padariau.

Paveikslėlis

Laidelių prilitavimo vietas ir „šinas“ plokštėje matysit čia:

Paveikslėlis

Na, jei modifikuosit Jūs, nebereikės ieškoti....

Dabar eksperimentuoti pasidarė vienas malonumas. Tačiau, aparatas kaip reikia neveikė. Nutariau vėl kreiptis į „visažinį internetą“. Pasirodo, radau dar 2 skirtingus diodų perlitavimo variantus. Supratau, kad tikrai turėsiu ką veikti.... Paieškos ir eksperimentai truko gerą pusdienį. Pasirodo, pas mane papuolė „amerikanskas“ išpildymo variantas, kuriame nustatyta Europos dažnių juosta.
Taigi, galutinė mano surinkta matrica:

Paveikslėlis

Viskas veikia puikiai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Džiaugiuosi kaip vaikas.... Už kokius 100Lt (tikslios kainos jau nepamenu – pirkau per e-bay), turiu aparatą (o kartu ir duplekserį), kai panašių charakteristikų dabar kainuoja ne mažiau 200EUR. Ir tai tikrai ne ICOM firmos.

Dabar lieka tik glaustai aprašyti modifikavimo eigą:
- Lituojam lauk diodus D17, D18, D14 ir D13;
- Vietoje esančio D10 įlituojame naują 1SS184 (B3);
- Vietoje esančio D11 įlituojame naują 1SS193 (F3);
- Perkraunam stotelės procesorių. Tam reikia nuspausti ir laikyti {SQELCH/Monitor} ir {LOCK} ir įjungti stotelę.
- Surenkam atgal stotelę;
- Ir, žinoma, džiaugiamės atliktu darbu.....

Paveikslėlis

Viskas. Tiek nedaug pakitimų, o aš čia visą litaniją prirašiau...
Pabaigai:
Jei jums pasitaikys tokia stotelė – galite drąsiai ją pirkti. Perdarymai nesudėtingi, o aparatas tikrai geras.

Su pagarba
Rolandas, LY5RJ
(JAUGARO)

P.S. Kitus mano darbelius galite surasti mano bloge adresu: http://www.ly5rj.blogspot.com

Rašyti atsakymą