Pasidaryk pats: AD tiltas, matavimui su NWT-7

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ly5rj
Pranešimai:25
Užsiregistravo:2011-Bal-01, 14:02
Miestas:Vilnius
Pasidaryk pats: AD tiltas, matavimui su NWT-7

Standartinė ly5rj » 2015-Lie-12, 22:09

Paveikslėlis


Kai pradėjo veikti mano sukonstruotas prietaisas NWT-7 (apie jo konstrukciją aš jau rašiau), atsirado būtinybė susikonstruoti aukšto dažnio tiltą atspindžiui matuoti. Na, kitaip tariant SWR matavimui.
Eilinį kartą pagelbėjo savo patarimais Justinas (LY2BOK). Gaminta buvo pagal šią schemą:

Paveikslėlis


Keletas gamybos ypatumų:
- Korpusas panaudotas iš seno tarybinių laikų kondensatoriaus. Pašildžius korpusą, dangtelis labai lengvai nusiima. Vėliau, viską sumontavus, dangtelį vėl užlitavau... Kiek dažų ant viršaus ir.... „vaizdelis“ gavosi visai neblogas...
- Reikia gana tiksliai parinkti varžų poras. Turi gautis po 50 omų poroje. Na, aš tai taip tik iš kokių 20 vnt. sugebėjau parinkti tinkamas kombinacijas.
- Bet kokie jungiamieji laidai ar elementų išvadai turi būti galimai trumpesni...
- Transformatorius suvyniotas ant feritinio žiedo. Jis būtinai turi būti pagamintas iš NiZn medžiagos. Pirkau aš jį „Elfa distrelec“ firmoje. Štai jo nuoroda: https://www.distrelec.lt/lt/ferrite-cor ... p/15866073 . Suvyniota 11 vijų plonu RG58 kabeliu. Viena apvija yra kabelio šerdis, kita- šarvas.

Paveikslėlis

Prie išėjimo pajungus 50 Om apkrova Iki 80MHz ribos maksimali SWR grafiko paklaida tik 1,04. Na, man tiksliau ir nereikia....
Rolandas, LY5RJ
(JAUGARO)

Rašyti atsakymą