Pasidaryk pats: ATX Power Supply tester

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ly5rj
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2011-Bal-01, 14:02
Miestas: Vilnius

Pasidaryk pats: ATX Power Supply tester

Standartinė ly5rj » 2015-Gru-06, 13:23

Paveikslėlis

Gana dažnai tenka susidurti su senais kompiuteriniais maitinimo blokais. Pirmiausia todėl, kad jie labai nesudėtingai perdaromi į radijo stotelių maitinimo blokus. Kaip taisyklė, užtenka ir galios, ir išėjimo įtampą sukelti iki 13,8V, problemų nebūna. Kai paimi į rankas nežinomą maitinimo bloką, pirmas klausimas – ar jis „gyvas“? Jei ne, tai kokios įtampos egzistuoja, kokių nėra? O gal iš viso jau senai Anapilyje...
Interneto platybėse užtikau paprastą kompiuterinių maitinimo blokų testavimo indikatorių. Pradinį šaltinį galite surasti čia: http://elwo.ru/publ/remont/tester_bloko ... /3-1-0-618. Naudotis labai paprasta. Pajungi tęsterį prie maitinimo bloko šynos. Turi užsidegti +5V SB indikatorius. Reiškia, yra vilties, kad blokas pasileis..... Toliau spaudžiam testavimo mygtuką. Žiūrim rezultatą. Na, čia jau nėra ko ir komentuoti.... Lemputės pačios Jums viską papasakos... Tiesa, matavimo trukmė neturi būti ilgesnė, kaip 10 sekundžių. Nes rezistoriai R8, R9, R10 šyla. Na, bet to pilnai užtenka.
Schema:
Paveikslėlis

Detalės tikrai ne deficitinės. Jungtį šynai išsilitavau iš senos motininės plokštės. Vėliau pasidariau nedidelę plokštelę jungčiai prilituoti. Prietaisas pagaminamas greitai. Kitaip tariant – tai „vienos dienos„ konstrukcija..

Detalių išdėstymas:

Paveikslėlis

Plokštė:
Paveikslėlis
Plokštės brėžinį LAY6 formatu galite rasti čia: https://drive.google.com/open?id=0B112S ... UN5N2gxc2c

Rolandas Jauga, LY5RJ
(JAUGARO)

P.S. Kitus mano darbelius galite surasti mano BLOGE, adresu http://www.ly5rj.blogspot.com

Rašyti atsakymą