Pasidaryk pats: Įranga paralono figūriniam pjaustymui

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ly5rj
Pranešimai:25
Užsiregistravo:2011-Bal-01, 14:02
Miestas:Vilnius
Pasidaryk pats: Įranga paralono figūriniam pjaustymui

Standartinė ly5rj » 2015-Gru-07, 15:17

Paveikslėlis

Atsiradus namuose nemažam kiekiui „nešiojamos į laukus“ įrangos, parūpo ją tvarkingai supakuoti į kokį tai lagaminėlį. Lagaminėlis ne problema - „Senukų“ prekybos centre gali išsirinkti kokio tik nori... Tačiau „sumetus“ viską į vieną bendrą tūrį gaunasi tikras chaosas. O ir prietaisai braižosi. Štai ir kilo noras visus prietaisus sudėlioti „į jiems skirtas vietas“. Neišradinėjau čia aš ko tai naujo – tiesiog pabandžiau pasinaudoti paralonu. Noras geras, tačiau su peiliu tvarkingai paralono medžiagos neapdirbsi. Štai čia ir gimė idėja pasidaryti nedidelių gabaritų paralono (puikiai tinka ir poliesteriui) pjaustymo stakles. Sumasčiau tokias, su kuriomis galėtų pjauti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Pjovimo plokštuma pakečiama atitinkamai pritvirtinus reikiamos orientacijos pjovimo siūlą. Pjovimo kronšteinų pakeitimas užima tik kokią minutę.
Kai sukomplektavau reikiamas dalis – jų surinkimas užėmė gal valandas tris. Trumpiau – tai viskas labai paprasta, o dirba tiesiog super.... Tiesa, dirbti pageidautina gerai vėdinamoje patalpoje – visgi dūmas tai ne pats skaniausias....
Įžangos pakaks. O dabar apie medžiagas ir pačią įrangą.
Tam įsigijau (arba jau turėjau kur ūkyje):
- Baldinės plokštės gabalas. Na, aš panaudojau senos spintos durelių atpjovą (45x56cm);
- 1 m ilgio aliuminio juosta (20x2mm)
- 4 vnt baldinių kojų;
- 6 vnt 6mm diametro įsukamų kojelių. (Puikiai tiko kaip varžtas su rankenėle)
- 6vnt 6mm diametro įsukami kaisčiai;
- 0,3mm nichrominės vielos. (Pirkau „Evitoje“;
- Na, ir visa kita smulkmė....
Daug ką čia pasakoti kaip ir nėra ko. Viskas matosi fotografijose. Tarp tvirtinimo kablių jungiam nichromo vielą, pajungiame reguliuojamą maitinimo šaltinį.... ir pirmyn.
Gal tik kiek papildomos informacijos:
- Juostą sulenkiau naudojantis jau anksčiau aprašytais mano gamintais valcais - http://ly5rj.blogspot.lt/2012/09/lenkim ... alcai.html
- Nichromo vielą kaitindavau su mano gamintu prietaisu - http://ly5rj.blogspot.lt/2015/01/labora ... 5v-ir.html . Pastebėjau, kad paraloną pjauna kokybiškiausiai, kai grandine teka 2...2,3 A srovė.

Taigi fotografijos:
Bendras stalių vaizdas (sumontuoti abu pjovimo siūlai):
Paveikslėlis

Vertikalus pjovimo įtaisas:
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Horizontalus pjovimo įtaisas:


Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Na, ir pasiektas rezultatas:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pasiektu rezultatu likau labai patenkintas. Jau dabar turiu idėjų, kaip kiek įrengimą patobulinti. Tačiau tam, tikriausiai, ribų tikrai nebus.... Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga. O padarysite dar geriau nei aš.... Na, tikiuosi, kad savo išmone ir atradimais taip pat pasidalinsit.

Visiems sėkmės.
Rolandas Jauga, LY5RJ
(JAUGARO)

Rašyti atsakymą