CQ Žurnalo pozicija Krymo atžvilgiu

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
LY2BMX
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 2014-Geg-28, 11:27
Parašyk:

CQ Žurnalo pozicija Krymo atžvilgiu

Standartinė LY2BMX » 2014-Spa-17, 21:37

tiesiog atkartoju Gedimino postą, paskelbtą KTU RC forume http://rc.ktu.lt/kturc/modules/newbb/vi ... 70&forum=2
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CQ Žurnalo pozicija Krymo atžvilgiu čia:
http://cqnewsroom.blogspot.com/2014/10/ ... using.html

CQ WW DX komitete ilgokai vyko diskusija kaip traktuoti darbą iš Krymo pusiasalio artėjančių CQ WW DX varžybų metu.

Iš esmės buvo diskutuojama dėl trijų sprendimo kelių.
1. Tai ARRL jau anksčiau paskelbta pozicija - kokios šalies prefiksas naudojamas, už ttokią šalį ir užskaitomi ryšiai, QSL kortelės.
2. Nesvarbu koks prefiksas naudojamas, ryšiai užskaitomi kaip su Ukraina.
3. Sunkiausiai kelią skynėsi, mano galva pats protingiausias, sprendimas - bet koks darbas iš Ukrainos teritorijos naudojant kitos šalies, t.y. Rusijos prefiksus yra skaitomas nelegaliu, tokios ataskaitos nebus priimamos jokioms CQ žurnalo organizuojamoms varžyboms. Dalyvių ataskaitose pasitaikantys tokie QSO nebus užskaitomi, baudos taškai už juos skiriami nebus.

Nuo savęs dar noriu pridurti, jog Kryme gyvenantys radijo mėgėjai ir kontestmenai visuomet turi galimybę dalyvauti varžybose naudojant legalius, Ukrainos valdžios išduotus šaukinius.
Kiek pamenu, UU7J kolektyvas jau balandžio mėnesį pradėjo naudot rusišką šaukinį UA7K, tačiau abu tos komandos opertaoriai UU0JM ir UU4JMG, norėdami dlayvaui WRTC 2014, per atidarymo ceremoniją žygiavo po Ukrainos vėliava, viso renginio metu dėvėjo aprangą su išsiuvinėtais ukrainietiškais šaukiniais....

Neatimta iš jų tokia galimybė ir dabar.

73! LY9A

Vartotojo avataras
LY2BMX
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 2014-Geg-28, 11:27
Parašyk:

Re: CQ Žurnalo pozicija Krymo atžvilgiu

Standartinė LY2BMX » 2014-Spa-22, 08:03

Andrius Ignotas per konferencijos.lt
... Per HAM RADIO pasauli nusirito nemenka pasipiktinimo banga del sito keisto ir politinio varzybu taisykliu punkto ivedimo.
Organizatoriai neatlaike spaudimo ir panaikino si neprotinga, mano manymu, punkta ir paliko galioti manau teisingiausia nuostata:
RYSIAI SU KRYMU UZSKAITOMI KAIP SU UKRAINA, JEI NAUDOJAMAS UKRAINOS ISDUOTAS SAUKINYS, BEI RYSIAI SU KRYMU UZSKAITOMI KAIP SU RUSIJA, JEI NAUDOJAMAS RUSIJOS ISDUOTAS SAUKINYS.
Manau, kad tai pats protingiausias sprendimas siai dienai, kol situacija nepasikeis i viena ar kita puse.
Paparsciausiai atsistokite Krymo radijo megeju vieton ir suprasite, kad CQ WW organizatoriai vos neateme is jusu kontestavimosi dziaugsma...
Oficialus paaiskinimas yra cia:
http://www.cqnewsroom.blogspot.com/2014 ... in-cq.html
Nuo savęs pridėsiu: "protingiausia" būtų, jei patvirtintų ir vėl įsivyrautų džiunglių įstatymas; kiekvienas už save - kas ką nori, tas tą daro, kaip nori taip daro, kur nori tai daro... Negi atimsi iš visų tokį norą ir džiaugsmą? :)

LY3BAG
Pranešimai: 89
Užsiregistravo: 2014-Lie-03, 10:34

Re: CQ Žurnalo pozicija Krymo atžvilgiu

Standartinė LY3BAG » 2014-Spa-22, 13:56

Ispanija, Slovakija, Kroatija iki shiol nepripazista Kosovo.
Ir ne is meiles serbams, o is meiles minimaliai pagarbai susitarimams.

Deja USA atidare Pandoros skrynia ir uzdaryti jos jau neimanoma.

Rusai atidare kita skrynia uzimdami Kryma, dabar jau nesutriuskinus rusu - tai irgi neimanoma pakeisti.

Taigi to zurnalo pozicija - zariju kurstymas svetimomis rankomis. Taiip negerai.

kol kas Lietuva saugo Putino naglumo stoka, bet kaip ilgai.
Europa per saltaji kara buvo saugi, ne del NATO 5 straipsnio, o konkreciai del USA branduolines ginkluotes kuri turejo buti panaudojama atremti sovietu puolima.
Del kuriu saliu USA SIANDIEN panaudos atomini ginkla? Del pacios USA - taip. Del UK ir Vokietijos - gal. Ar jus manot, kad USA prades branduolini kara del LT?
Jei ne, tai budami Putino vietoje nesunkiai pasiskaiciuosite kas galima, o kas ne.

Rusai manau uzdraus dirbti su Ukrainos saukiniais is Krymo, ar kas galvojat kitaip?

Vartotojo avataras
LY2BMX
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 2014-Geg-28, 11:27
Parašyk:

Re: CQ Žurnalo pozicija Krymo atžvilgiu

Standartinė LY2BMX » 2014-Spa-22, 15:35

LY3BAG rašė:Rusai manau uzdraus dirbti su Ukrainos saukiniais is Krymo, ar kas galvojat kitaip?
Sutinku Mariau, jei dar pilnai neuždraudė (kas labai abejotina), tai tikrai artimiausiu metu visiškai uždraus. Belieka apgailestauti, kad dėl tokios politinės situacijos tikėtina kenčia daugelis Krymo radijo mėgėjų ir toliau nyksta pagarba susitarimams ir žmonių pasaulio tvarka ritasi nežinia kur (o tuo, išdryčiau pasakyti ir žemės planetos)...
Šlykštokai atrodytu mūsų geografijoje, beje jau dabar ten tokia situacija, kai vėl vietoj LY būtų šaukiniams skirti RY prefiksai ir daugelis toliau dirbtų eteryje. Bet o koks kitoks sprendimas tokioje situacijoje?
Ignoruoti "naują" tvarką ten esantiems nepavyktų, Likusiam pasauliui ignoruoti ar tam tikra prasme "bausti" ten esančius dėl kažkieno įvestos "naujos tvarkos", kvailoka. Suprantama, tokios pasaulio nesamonės pradžia negera ir netesinga. Bet kaip elgtis ten automatiškai atsidūrusiems ir visam kitam likusiam pasauliui? Skysta ir netgi apgailėtina amerikonų ir europiečių reakcija neduoda jokių teigiamų vilčių. Ką daryti, kad toliau tokie dalykai nesidaugintų? Ignoruoti aršiai nusiteikusius rusus, besimėgaujančius šovinistine politika? Ar elgtis aktyviai ir bandyti jiems aiškinti, paaiškinti? Bet mano supratimu jie paprasčiausiai į tai net nereaguos arba ką nors grubaus ir šlykštaus darys... Priežaščių panaikinimas ne mūsų galimybėse? Tas, galbūt taip. Bet o ką męs galime padaryti, kas toliau?
Man asmeniškai tai sunkūs klausimai, bet taip rodos, kad labai verti diskusijų ir kitų nuomonės.

LY2TF
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 2014-Spa-12, 19:28

Re: CQ Žurnalo pozicija Krymo atžvilgiu

Standartinė LY2TF » 2014-Spa-25, 18:13

Rusai manau uzdraus dirbti su Ukrainos saukiniais is Krymo, ar kas galvojat kitaip?
Čia nėra ko galvoti. Jie ten dabar stipresni, jų ir koziris. O dirbti su mėgėjais rusiškais šaukiniais - kiekvieno asmeninis reikalas...moralinis, pasaulėžiūros ir principų. O su kuo ( kokios įdealogijos šlovintoju ar vertybių) dirbi - kartais galima suprast jau iš balso, intonacijos, manierų. Kremliaus idealogijos šlovintojų ir fufaikinų maniera akivaizdžiai ir ryškiai indentifikuojama.....Gerų ryšių su geros nuotaikos, pasaulėžiūros mėgėjais....73.

Rašyti atsakymą