Lietuvos mobiliųjų-portabiliųjų radijo stočių čempionatas

Rašyti atsakymą
LY2L
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 2006-Kov-31, 10:13
Miestas: Panevėžys

Lietuvos mobiliųjų-portabiliųjų radijo stočių čempionatas

Standartinė LY2L » 2009-Geg-08, 14:30

Sveiki!

Orai susilo, laikas i mobilias pozicijas... Kvieciame LRMD vardu visus mobiliuosius, portabiliuosius ir stacionariai aktyvius sudalyvauti Atvirajame Lietuvos mobiliųjų-portabiliųjų radijo stočių čempionate. Nuostatai zemiau.

Sėkmės ir iki susitikimo čempionate! 73!
Alvydas LY2L

====================================

Atviras Lietuvos mobiliųjų-portabiliųjų radijo stočių čempionatas

Varžybas organizuoja: Panevėžio krašto radijo klubas.
Tikslas: populiarinti TB radijo ryšį ir WAL diplominę programą, kelti trumpabangininkų meistriškumą ir techninį išprusimą, skatinti geriau pažinti gimtąjį kraštą, išaiškinti pajėgiausius ir aktyviausius.
Laikas: 2009 m. birželio 6 d. (šeštadienį), 06.00-08.59 UTC (09.00-11.59 val. Lietuvos laiku).
Dažniai: 3530-3600 kHz CW ir 3600-3650 ir 3700-3800kHz CW/SSB.
Spinduliuotės galia: ne daugiau 100 W.
Dalyviai: Lietuvoje ir kitose šalyse licenzijuoti radijo mėgėjai ir stebėtojai.
Eiga: varžybos vyksta trimis turais 06.00-06.59, 07.00-07.59 ir 08.00-08.59 UTC. Kiekvieno turo metu dalyviai tarpusavyje gali užmegzti po vieną CW ir vieną SSB ryšį. Jei stotis yra judanti ir turo metu arba tarp turų pakeitė savo WAL kvadratą, tai ji automatiškai tampa nauju korespondentu, su kuriuo vėl galima užmegzti 2 ryšius iki turo pabaigos. Ši nuostata galioja kiekvieno WAL kvadrato pakeitimo atveju. Tarp CW ir SSB ryšių su tuo pačiu korespondentu, privalo būti užmegzta mažiausiai 3 ryšiai su kitais korespondentais (judančioms stotims ši nuostata netaikoma). Dirbti varžybų metu, valdant stotį internetų ar kitomis distancinio valdymo priemonėmis, draudžiama.
Kontroliniai numeriai: RS(T) ir WAL kvadratas Lietuvoje dirbančioms radijo stotims (599A18). Kitose šalyse dirbančios radijo stotys perduoda RS(T) ir raides DX (599DX).
Taškai: kiekvienas ryšys su stacionariąja stotimi vertinamas vienu tašku, ryšys su portabiliąja (/p) stotimi vertinamas trimis taškais ir su mobiliąja (/m) stotimi vertinamas penkiais taškais. Ryšys su kitų šalių dalyvių stotimis vertinamas vienu 1 tašku. Stebėtojai už vienpusį stebėjimą gauna vieną tašką, už dvipusį - tris taškus, plius papildomai už kiekvieną mobiliąją stotį po du taškus ir portabiliąją stotį po vieną tašką. Judančiosioms stotims (/m, /p) dirbančioms iš unikalių (lengvuoju automobiliu neprivažiuojamų) WAL kvadratų G00, G35, H36 už ryšius taškai trigubinasi.
Daugikliai: daugiklis yra skirtingų WAL kvadratų skaičius per visą varžybų laiką ir kitos šalys pagal DXCC sąrašą. Mobiliosioms ir portabiliosioms stotims daugikliu laikomi ir WAL kvadratai iš kurių jos užmezgė ryšius su kitais korespondentais varžybose. Daugiklis stebėtojams – skirtingų WAL kvadratų skaičius per visą varžybų laiką ir kitos šalys pagal DXCC sąrašą.
Rezultato skaičiavimas: rezultatas gaunamas visų taškų už ryšius sumą padauginus iš suminio daugiklio. Esant vienodam kelių dalyvių rezultatui, pirmenybė teikiama tam, kuris užmezgė daugiau ryšių su mobiliosiomis ir portabiliosiomis stotimis, ir kurio ryšių patvirtinimo koeficientas yra aukštesnis.
Įskaitos:
M* – mobiliosios iki 3 operatorių stotys;
P** – portabiliosios stotys – iki 3 operatorių, jei stotis per visa varžybų laiką pakeitė mažiausiai 2 skirtingus WAL kvadratus (dirbant iš unikalaus kvadrato ši taisyklė negalioja);
S – stacionari stotis, 1 operatorius;
K – kitų šalių dalyviai, 1 operatorius;
SWL – stebėtojai;
KL – klubinė.
Įskaitomi rezultatai tik tų dalyvių, kurie užmezgė ryšius su ne mažiau kaip 10 korespondentų, arba sustebėjo ne mažiau 10 stočių.
Naudojamos sąvokos:
*mobilioji stotis – tokia radijo stotis, kuri įrengta transporto priemonėje, jos antenos gabaritai atitinka Kelių eismo taisyklių reikalavimus krovinių vežimui ir turi realią galimybę bet kurios ryšio fazės metu pradėti judėjimą. Dalyvio transporto priemonė kartu su antena ryšio metu turi būti tik tame WAL kvadrate iš kurio dirbama. Darbo eteryje metu ji privalo visada savo šaukinį identifikuoti pridėdama /m. Mobilioji stotis per visą varžybų laiką privalo pakeisti WAL kvadratą ne mažiau 3 kartų (dirbant iš unikalaus kvadrato ne mažiau 2 kartų). Mobilioji stotis unikalaus WAL kvadrato aktyvavimui gali pasinaudoti laikina – stacionaria antena.
**portabilioji stotis – tokia radijo stotis, kuri laikinai įrengta ne savo nuolatinės registracijos vietoje ir jos antena turi būti tame WAL kvadrate iš kurio dirbama. Darbo eteryje metu ji privalo visada savo šaukinį identifikuoti pridėdama /p.
Diskvalifikacija:
už Teisės užsiimti radijo mėgėjų veikla suteikimo tvarkos ir užsiėmimo šia veikla sąlygų aprašo, ar Licenzijos reikalavimų nesilaikymą;
už varžybų nuostatų nesilaikymą.
Apdovanojimai:
nugalėtojai M, P, S įskaitose ir klubas nugalėtojas apdovanojami čempionato taurėmis.
nugalėtojai ir prizininkai M, P, S, K (užėmę prizines vietas savo šalyje), SWL įskaitose, klubai prizininkai, dalyviai parodę geriausią rezultatą CW, SSB, MIX, QRP (<= 10 W, tik P,S ir K įskaitose) ir QRPP (<= 1 W, tik P,S ir K įskaitose) įskaitose, jauniausias varžybų dalyvis, dalyvė parodžiusi geriausią rezultatą moterų tarpe, apdovanojami čempionato diplomais.
Ataskaitos:
elektroniniu paštu, siunčiant adresu walcontest@lrmd.lt pageidautina tekstinio formato ir programų TacLog, Logger, CGlog, LYLogMaker sugeneruoti ataskaitų failai.
popierinės ataskaitos turėtų atrodyti taip:

Laikas Šaukinys Perduota Priimta Taškai Daugiklis Pastabos
06.00 LY1AA/P 599A10 599J07 3 1 J07
06.00 YL2XX 599A10 599DX 1 1 YL
06.01 LY2BH/M 599A10 599E18 5 1 E18
06.01 LY1ZS 59A10 59H10 1 1 H10
QSO lape 4 Taškų lape 10 Daugiklių lape 4

ataskaitoje būtina nurodyti šaukinį, dalyvio (dalyvių) vardą, pavardę, asmeninį šaukinį (jei toks yra), amžių, varžybų įskaitą, klubo pavadinimą, ryšių skaičių, taškų už QSO skaičių, daugiklį, rezultatą (rezultatai reikalingi, kad galėtume paskelbti pirminius rezultatus) ir deklaraciją apie varžybų dalyvio laikymąsi Teisės užsiimti radijo mėgėjų veikla suteikimo tvarkos ir užsiėmimo šia veikla sąlygų aprašo, ar Licenzijos ir šių nuostatų reikalavimų;
ataskaitos turi būti išsiųstos ne vėliau kaip per dvi savaites po varžybų (iki 2009-06-21) adresu: Giedrius Šileika, Parko g. 85-6, LT-37307 Panevėžys.

Kviečiame šiose varžybose dalyvauti visus trumpabangininkus bei linkime gerų rezultatų!
Sėkmės ir 73!
Alvydas LY2L

LY4AX
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2006-Bal-03, 20:57
Miestas: Panevezys

Re: Lietuvos mobiliųjų-portabiliųjų radijo stočių čempionata

Standartinė LY4AX » 2009-Geg-08, 21:16

WAL contest gautu ataskaitu sarasa galite pamatyti:

http://www.ly4g.com/walcontest/index2.html
Paskutinį kartą redagavo 1 LY4AX. Iš viso redaguota 2009 kartus.

Vartotojo avataras
LY1A
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 2006-Kov-31, 11:39
Miestas: Vilnius
Parašyk:

Standartinė LY1A » 2009-Geg-23, 17:23

Bravo !
Gal vertetu kad tuose pernai metu rezultatuose matytusi ne tik taskai, bet ir kiek QSO kas dare? Pirma kart dalyvaujantis is ne LY galetu susidaryt tikslesni vaizdeli - kokio aktyvumo galima tiketis

> >...unique squares G00, G35, H36 at least 2 times).

Hm.... vis dar niekas nepasikeite?

Ir i G35, ir i H36 buvau ivaziaves automobiliu po du kartus
Gal siemet i G00 bandyti ivaziuot?
Tiesa - G00 yra tikimybe uz tai susilaukt gamtosaugininku baudos... :)
73, Viktoras ...SKYPE ID: fedingas
>> GPS<<

Rašyti atsakymą