Sveiki,
1. Kokią paklaidą (metrais) turi QTH žemėlapiuose rodomi WWL ir WAL stačiakampiai?
2. Kokia paklaida yra toleruotina varžybose, kuriose būtina nurodyti WWL?
QTH žemėlapiai:
http://no.nonsense.ee/qthmap
http://qrz.lt/qth/
Dėkui!
QTH WWL ir WAL žemėlapių tikslumas?
Žilvinas, LY1ZI
QRP: YAESU FT-817ND, VX-7R, WOUXUN KG-UVD1P
QRP: YAESU FT-817ND, VX-7R, WOUXUN KG-UVD1P
Re: QTH WWL ir WAL žemėlapių tikslumas?
Žilvinai. Į pirmą klausimą bent man sunku atsakyti, nes nežinau, kokia yra paklaida, tikėtina labai nedidelė, +/- keli metrai... Į antrą atsakyčiau taip. Jei tai UTB varžybos, kaip LYFD, IARU REG1 contest ar LYAC, kur nurodomas WWL lokatorius, tai esmė tokia, kad iš kokio lokatoriaus dirbi (pasitikslinimui pažiūrėti į žemėlapį), tokį ir perduodi, o korespondento WWL priimi tokį, kokį tau perduoda, ir nėra čia ko per daug sukti plaučių Mažai kas kreipia per daug į tai dėmesį. Nebent jei kažkuria vienas ar abu dirba iš /p ar iš /m, tada galima ir 8-ženklį ir 10-ženklį WWL perduot, (pvz LYxxxx/p ar LYzzzz/m, KOxxaayy arba KOxxaayybb), bet ne varžybų metu, varžybose tereikalauja 6-ženklio WWL lokatoriaus.
Dar kitas klausimas kaip loginimo programos apskaičiuoja taškus, arba pagal ką...
Dar kitas klausimas kaip loginimo programos apskaičiuoja taškus, arba pagal ką...
73! LY1JI, Jonas
Re: QTH WWL ir WAL žemėlapių tikslumas?
nesigilinau, bet manyciau nuo centrinio tasko iki centrinio tasko, ta prasme lokatoriu centraiLY1JI rašė: Dar kitas klausimas kaip loginimo programos apskaičiuoja taškus, arba pagal ką...
QTH: KO15QW
Atmink - Tavo amžius neparodo tavo išminties ir nesuteikia pagarbos, jei nesi jos vertas.
Atmink - Tavo amžius neparodo tavo išminties ir nesuteikia pagarbos, jei nesi jos vertas.
Re: QTH WWL ir WAL žemėlapių tikslumas?
Butent taip ir skaiciuojama. Bet tampa svarbu apskaiciuoti atstuma, kai mezgami rysiai ruozuose virs 10km, kai svarbiu patampa kiekvienas 100m ir grubaus apvalinimo pagal kvadartu centrus jau nepakanka.ly4tb rašė:nesigilinau, bet manyciau nuo centrinio tasko iki centrinio tasko, ta prasme lokatoriu centrai
http://www.arrl.org/grid-squares
http://en.wikipedia.org/wiki/Maidenhead_Locator_System
73! op.Oleg LY3UE Vilnius KO24OP
Re: QTH WWL ir WAL žemėlapių tikslumas?
Tuomet pagal abieju tasku geografines koordinates.LY3UE rašė: Bet tampa svarbu apskaiciuoti atstuma, kai mezgami rysiai ruozuose virs 10km, kai svarbiu patampa kiekvienas 100m ir grubaus apvalinimo pagal kvadartu centrus jau nepakanka.
GPS paklaida dabar atrodo maziau kaip 10 m ?
73
LY1CE Tadas
LY1CE Tadas