Kaip ir tikejausi, prognozes pasitvirtino ir spalio 19-21 dienomis Lietuva buvo labai gero tropo sklidimo zonoje, kas leido pasidziaugti itin geromis kondicijomis UTB ruozuose.
Jau penktadieni nuo pat ryto pradejau klausytis eteri 144MHz ruoze, nes stotys is Rytu (UA3/UA4) dejo i klasteri spotus apie rysius su EW stotimis. Deja, iki Lietuvos truko vos kokiu 50-60 km. Kaip rodo tu dienu tropo paveiksliukas, isties, i Rytus nuo Lietuvos nusitiese siauras "
kanalas". Tik is pat ryto pavyko uzmegzti rysi su Moldovos stotimi 144/432 ruozuose ir viena UA3 stotimi. Toliau visa diena-tyla, neskaitant artimuju EW stociu. I Vakaru puse taip pat nebuvo ypatingo pagerejimo, girdejosi tik SP2/4 stotys.
Galiausiai, apie 21val LT viskas "pratruko", matomai tas "
vamzdis" pasieke ir Lietuva. Eteryje pasigirdo nemazai stociu is UA3, pavyko uzmegzti net pora rysiu su UA4. Vienodai gerai rysiai sekes ir 432MHz ruoze, tik, stai, 1296MHz buvo sunkiau, nors ir energetika yra pakankama, bet QTH padetis nera palanki GHz rysiams. Nepaisant to, pavyko QSO virs 700km. O kaimynas RA3LE griaudejo visuose ruozuose nepriklausimai nuo antenos krypties, hi.
Daug dirbanciuju 144.300 daznyje kviete ir CW, ir SSB,-tiesiog kose, tad dirbau pagrinde CW, kas leido susiaurinti juosta ir kazkiek atsiriboti nuo QRM. Iskvietimo daznis savo aktyvumu primine 20m ruoza dienos metu!
Apie 1val nakties nuovargis ir itampa priverte eiti ilseti, zinojau, kad rytoj svente prasites. Sestadienio ryte buvo dar
smagiau. Eteris tiesiog vire nuo signalu kiekio ir ivairoves. Prie aktyvumo prisidejo dar daugiau LY stociu. Deja, apie 10 val ryte turejau palikti namus ir atsiradau vel prie transiverio apie 14 val. Svente tesesi,-aibe UA3 stociu su neitiketinais lygiais,-kai kurie UA3, esantys uz 800km skambejo 599+30dB, kai kurios stotys dirbo tik su 5W ir ju signalai SSB sieke 59+! Sklidimas primine Sporadini,-neitiketino lygio signalai, labai siauras sektorius (pas mane tai buvo 60-100 laipsniu), tolimieji UA4 iskildavo iki 59 ir staigiai dingdavo QSB. Kartais artimiejo korespondentai, esantys uz 300-400 km ateidavo su silpnesniais signalais, nei stotys uz 900-1000 km.
Girdejau eteryje nemazai LY stociu. Visus girdejau per antenos reflektoriu, kadangi visa laika laikiau antena atsukta i Rytus. Girdejau LY2LE, LY3A, LY2BUU, LY1CO, LY2BAW, LY2BH, LY2CH, LY2FN, LY2VA, LY4K, LY2NA, LY4TB. Kai eteryje trumpam pasirode Arvydas LY3BF saukiniu LY2WR, kai kurie UA3 chate skelbe spotus su raportais 59+40dB ir pan. Isivaizduoju, kokiu neitiketinu rysiu butu galima padaryti jei pavyktu daugiau laiko skirti darbui is LY2WR. Pamenu kokius neitiketinus rysius dare pries du metus Rytis LY4U, kai atsidare "ducting" tropo i Vakarus,-tada 23cm ruoze su 10W is LY2WR nesunkiai daresi rysiai su Anglijos vakarine dalimi.
Deja, buvau savo "duobeje" KO24OP ir tikrai dziaugiausi turimomis kondicijomis.

Ricardas 2FN ir Aloyzas 2VA daug laiko praleido 23cm ir 13cm ruozuose, kaip rase konferencijoje Ricardas, jam su Aloyzu pavyko QSO su Austrijos stotimi. Nors kiek as bandziau kviesti i vakaru puse, nieko ypatingo padaryti nepavyko, girdejau tik tolimesnius SP, su kuriais jau turejau rysius. Kiek kartu bandziau, bet taip ir negirdejau OK stociu, nors tropo prognozes paveiksliukai buvo daug zadantys...
Galop i sestadienio vidurnakti viskas pradejo aprimti. Garsiai skambejo tie patys RA3FP, UA3XX, RA3LE ir kiti, bet nauju korespondentu jau nebebuvo. Sekmadieni ryte eteryje buvo jau beveik ramu. Vis kviete CQ EW stotys, bet jau be tokiu lygiu, kaip pries tai. Panasu, kad tropo nuslinko pieciau, nes UA3 ir EW pradejo daryti QSO su Ukrainos vakarine dalimi, pas mane gi Ukrainos stotys buvo vos girdimos.
Vienu zodziu svente pavyko. Skirtingai, nei iprasta, kai per koki nors zenklesni tropo ar Es as bunu toli nuo aparatu, si karta uztaikiau, nors ir negalejau skirti tiek laiko, kiek norejau pats,-namiskai baisiai supyko, kad visa grazuji savaitgali paskyriau darbui eteryje, o ne seimai.

Rysiu dar neskaiciavau, gavosi apie 80-90. Daug nauju korespondentu, nauju kvadratu. Sio tropo 144 ODX - UA3TCF 1241 km; 432 ODX - RD4F 1241 km; 1296 ODX - RW3DA 785 km. Beveik visi rysiai tik CW, nes SSB labai jau plati juosta ir nebuvo komfortabilu dirbti.
Marios teigiamu emociju ir adrenalino. Kazka panasaus ar dar stipresnio pamenu buvo 2007 lapkriti ar gruodi, tik i Vakaru puse. Tada dar CW nemokejau, bet tai netrukde 70cm SSB daryti vokiecius ir olandus, hi. Stai tokios retos sventes atperka ilgus "tylos" metus, neskaitant trumpu Auroru ar Es.
Kaip sekesi kitoje tropo puseje, galite paskaityti VHFDX.RU
forume.