Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London
Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė M6WAU » 2013-Kov-22, 10:52

Na as kaip nestiprus radistas juo labiaus antenistas, bet as bandau liaudisku stiliumi save mokinti, gal neikigalo teisingais metodais kad pasiimciau knygas ir skaityciau, bet kartais galvoju kad neapsimoka labai jau moksliniais trimais apsikrauti galvos. Tai bandau klausti "senu juros vilku" ismninties.
Mano esamas projektas yra 20m Delta Loop antena tai vis studijuoju internete rastus projektus norisi kazka geriau arba protingiau padaryti ir radau variantu kad i delta loopa "iklijuota" rite, bet kaip issiaiskinau ji tik leidzia suderinti antena be tunerio aukstesniame bande, bet kaip suprantu nelabai man reikalingas dalykas jei naudosiu betkokiu atveju Tuneri. Tai radau dar viena projekta kur "iklijuotos kopecios". Kaip ir sis projektas tik as gaminciau ant 20m bando http://pdxa.one.pl/articles.php?article_id=17" onclick="window.open(this.href);return false;
Tai ir klausimas: kokia kopeciu reiksme toje situacijoje? Kodel man galetu apsimoketi daryti tokios konfiguracijos antena?
Kaip visada aciu uz i tema atsakymus.
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

ly5dk
Pranešimai:36
Užsiregistravo:2012-Geg-25, 15:10

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė ly5dk » 2013-Kov-27, 11:14

Ritės, feritai, ballūnai ir kiti suderinimo įrenginiai prie antenos padeda išvengti RF spinduliavimo iš nešančio maitinimo kabelio. Aš analizuodamas antenų projektus supratau taip. Galiu klysti.

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė M6WAU » 2013-Kov-27, 12:38

ly5dk rašė:Ritės, feritai, ballūnai ir kiti suderinimo įrenginiai prie antenos padeda išvengti RF spinduliavimo iš nešančio maitinimo kabelio. Aš analizuodamas antenų projektus supratau taip. Galiu klysti.
Aciu, tik kad klausimas buvo apie kopecias, koki vaidmeni atlieka konkrecioje pavaizduotoje konstrukcijoje?
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

ly5dk
Pranešimai:36
Užsiregistravo:2012-Geg-25, 15:10

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė ly5dk » 2013-Kov-27, 13:18

The antenna proposed by me is a single-band Delta fed at the top of the vibrator element through a 450-600 ohm ladder and a transforming system.
Greičiausiai nuo 1:4 baluno toliau maitinama kopetėlėmis siekiant balansuoti signalą ir išvengti maitinimo kabelio spinduliavimo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Twin-lead rašė:Its purpose is double: first, it transforms twin-lead's 300 ohm impedance to match the 75 ohm coaxial cable impedance; and second, it transforms the balanced, symmetric transmission line to the unbalanced coax input. In general, when used as a feedline, twin-lead (especially ladder line versions) has a higher efficiency than coaxial cable when there is an impedance mismatch between the feedline and the source (or sink).

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė M6WAU » 2013-Kov-27, 13:34

ly5dk rašė: Greičiausiai nuo 1:4 baluno toliau maitinama kopetėlėmis siekiant balansuoti signalą ir išvengti maitinimo kabelio spinduliavimo.
As taip suprantu jau issiaiskinome kad isvengti spinduliavimo is maitinimo kabelio naudojamas transodrmatorius ar balunas. Tai jau po jo gali buti betkokia nesimetrija visvien transformuojasi, tai kopeteles kazkaip neaisku kam.. na ar visgi as klystu?
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

ly5dk
Pranešimai:36
Užsiregistravo:2012-Geg-25, 15:10

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė ly5dk » 2013-Kov-27, 14:24

po to naudojama arba simetrinė linija, arba griežtai nelyginio pusbangių skaičiaus ilgio kabelis. Čia vėlgi aš taip radau parašyta daugelyje šaltinių, šiaip esu toks pat žalias kaip ir tu. Namie kabo ant stogo voratinklis laidų, tuneris prisiderina, man gerai :-)
Būtų labai įdomu, kad pakomentuotų kas supranta šio reiškinio mechaniką.

LY5DK

Vartotojo avataras
M6WAU
Pranešimai:142
Užsiregistravo:2012-Rgs-18, 09:33
Miestas:London

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė M6WAU » 2013-Kov-27, 15:28

Na as irgi pateisinu tu kopeteliu buvima toje vietoje tik tai kad baloonas apacioje o pats radiatorius maitinamas per virsu tai tik nutiesti i virsu maitinima. Nors gal ir balionas galetu buti virsuje? Na nebent turi itakos tada koakslialinis kabelis antenos spinduliavimui. Tai tik tiek mano galva nesa..
Arentas 2E∅WUF @ QTH: JO01BL62

LY4VA
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2008-Spa-28, 14:42
Miestas:Kaunas

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė LY4VA » 2013-Kov-28, 15:20

Yra LY3BG straipsnis
http://www.qslnet.de/member/ly3bg/sbk.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LY1ZI
Pranešimai:92
Užsiregistravo:2012-Sau-12, 16:11
Miestas:Vilnius

Re: Kokia kopeciu reiksme antenoje?

Standartinė LY1ZI » 2013-Kov-29, 07:29

Ačiū už puikią nuorodą!
Žilvinas, LY1ZI
QRP: YAESU FT-817ND, VX-7R, WOUXUN KG-UVD1P

Rašyti atsakymą