Pasidaryk pats: IC-735 panoraminė indikacija

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ly5rj
Pranešimai:25
Užsiregistravo:2011-Bal-01, 14:02
Miestas:Vilnius
Pasidaryk pats: IC-735 panoraminė indikacija

Standartinė ly5rj » 2017-Vas-03, 14:48

Paveikslėlis

Dar nemažai mūsuose radijo mėgėjų naudojasi senučiu ICOM 735 transiveriu. Turiu ir aš tokį. Tikrai geras aparatas. Žinoma, dabar jis gerokai nusileidžia savo jaunesniems broliams. Tačiau įvertinus jo dabartinę kainą ir pasiekiamus su juo rezultatus, svarstyklių lėkštė dažnokai nusvyra senuko naudai. O jei dar, paėmus lituoklį, su šiuo transiveriu pažaisti, gaunasi visai įdomus variantas. Apie prie jo pajungiamą išorinį interfeisą darbui su kompiuteriu, neaprašinėsiu. Tai jau daug kas esate pasidarę. O ir aprašymų kaip tai padaryti yra daug. Trūko man tik panoraminio signalo indikacijos. Internete radau kaip tai daroma su kitais transiveriais, o kaip tai padaryti su senučiu IC-735 neradau. O taip norėjosi.... Taigi, pabandžiau, ir gavosi. Ir dar tai taip paprastai.... Taigi, aprašysiu savo nedidelį įsikišimą, kuris išplėtė IC-735 funkcionalumą.
Pirmiausia, signalą panoraminiai indikacijai patogiausia nuimti pirmame tarpiniame dažnume. Schemoje tai yra čia:

Paveikslėlis

Montažinėje plokštėje vaizdas toks:

Paveikslėlis

Ir galiausia vieta pačiame transiveryje:

Paveikslėlis

Signalo nuėmimui sulitavau nedidelę schemutę – lauko tranzistoriaus kartotuvas.

Paveikslėlis

Varžą R3 reikia parinkti taip, kad C2 pajungimo taške turėtume pusę maitinimo įtampos. Tranzistorius pageidautina parinkti su kuo panašesnėmis charakteristikomis. Naudojau rusiškus КП303Е, tačiau galima naudoti ir su kitomis raidėmis. Taip pat ir analogus jiems. Na, aš turėjau rusiškus.... tai juos ir panaudojau. Visą tai sulitavau ant nedidelės montažinės plokštelės, kurią patalpinau už priekinės panelės. Taip pat korpuso galinėje pusėje išgręžiau skylutę jungčiai.

Paveikslėlis


Paveikslėlis

Vaizdelis gavosi toks:

Signalo perdavimui į kompiuterį panaudojau „kinietišką švilpuką“. Jį galima atsisiųsti vos už 8EUR. Pavyzdžiui iš čia: https://www.aliexpress.com/item/2016-Ne ... 4ad4a6f0be

Pasirodo, šis imtuvas dirba nuo 20MHz iki 1200MHz. Žinant, kad pirmasis tarpinis IC-735 dažnis yra 70,45MHz, tai mums šis imtuvas puikiai tinka. Pajungimui nereikalingas joks konvertorius. Tiesiog jį pajungiame tiesiogiai prie tik ką padaryto išvado.
Panoraminiam atvaizdavimui naudojau programą HDSDR. Ją galima surasti internete. Na, pavyzdžiui čia: http://www.hdsdr.de/ . Instaliavus reikia nustatyti dažnį, kurį stebime. Mūsų atveju 70,45Mhz. Žinoma, prieš tai reikia sutvarkyti „švilpuko“ draiverius. Tai atliekama Zadig programa. Ją galima atsisiųsti iš čia: http://zadig.akeo.ie/. Ten surasite aprašymą kaip reikia instaliuoti draiverį. Lieka dar vienas būtinas veiksmas – suderinti rodomą HDSDR ir faktinį gaunamą dažnį. Tai yra aprašyta pačioje programoje arba galima surasti internete video filmuotą paaiškinimą. Pavyzdžiui čia: https://yandex.ru/search/?lr=11475&clid ... 0%B5%D0%BE

Na, ir pabaigai, filmuota medžiaga. Štai taip dabar atrodo vaizdelis.....
https://www.youtube.com/watch?v=SnglerT3rCI
Visiems sėkmės.
Rolandas, LY5RJ

Rašyti atsakymą