DMR (Digital Mobile Radio)

LY1LB

Re: DMR (Digital Mobile Radio)

Standartinė LY1LB » 2019-Rgs-30, 09:17

Sveiki, va kaip šaunu, kad DMR reikalai Lietuvoje JUDA!
Vilniuje kol kas žinomi tik du DMR vartotojai- LY3FF ir aš LY1LB, bet žinau, kad naujų vis atsiras, reikia tai populiarinti.
Pats galvoju greitu metu statyti DMR reapyterį Vilniuje. Vietos dar ieškau, stotelės kaip ir yra, duplexeris yra, bet jį dar reikia suderinti. MMDVM reik dar nusipirkti. Anteną turiu, kabelio dar nupirksiu. Ir viskas kaip ir yra.
Beje, VHF diapazone.

ly5vp

Standartinė ly5vp » 2019-Spa-06, 13:31

Labai puiku !
Tikrai tai idomus dalykas, aisku "seni vilkai" pasakys, kad tai ne rysys o bala zino kas, bet man asmeniskai FT8 robotai kurkas kvailiau atrodo :)
Bet jei labiau i tema - tai "uzlipau ant greblio" - ilgai kinieti kamantinejau ir jau galvojau, kad kazka neta jis man pardave. Bet kadangi ir jis HAM'as, tai nepuoliau is karto pinigu atiminet. Pasirodo radiostotelese yra viena nevisai dokumentuota "funkcija" - jei uzprogramuoji skirtingus TX/RX daznius, ji (mano atveju Radioddity GD77, TYT MD380 ir Ulefone 3T) automatiskai dirba "Tier 2" t.y. repyterio rezimu ir reikalingas pilnas dupleksas o jei daznis vienodas - dirba "Tier 1" t.y. point-to-point. 2 dienas kankinausi ir rezultatas 0. Visa tai todel, kad turiu 2 motorolas su skirtingais TX/RX dazniais, paruostas repyteriui ir kaip rekomenduojama, pirmiau reikia ismeginti simplex rezimu. Neuzlipkit ant to pacio greblio :)
Kas del tu kinietisku duplekseriu, tai pas rusus radau, kad jie plaukioja nuo temperaturos. Pas mane irgi kazkas nevisai su juo gerai ir ko gero reiks paderinti, nes labai krenta jautrumas ijungus siustuva.
Beje visai imanoma panaudoti FM repyteri kartu su DMR. Butu idealu.
p.s. su LY3FF jau turejom DMR rysy su kuo sveikinu :)
p.p.s turiu uzsakes MMDVM tik modema be radio trakto, jei ateis greiciau, galesiu parupinti. Ir turiu 1 atliekama su 2xADF7021(ar kokia ten) su OLED, duplexini

ly5vp

Standartinė ly5vp » 2019-Spa-06, 14:55

Na va ismeginau ka gali FT-817 sitoj modoj.Su 5w uz kokiu 2-3km didelej parduotuvej su visais triuksmais ir ekranavimais kuo puikiausiai veikia ir TYT MD380 ir Ulefone 3T (abu nusatyti 2w max galingumui), uz krumyno kokiais 5km toliau - is masinos su "kiaules uodega" - 100%. Palyginus su FM toje pacioje situacijoje DMR dirba gerokai geriau ir jokiu trukinejimu ir pasnypstimu.

ly5vp

Standartinė ly5vp » 2019-Spa-10, 20:25

Na galima sakyti visas "gelezis" paruostas lipimui ant auksto stogo. O kolkas testuojama ant stalo su antena ant 5aukscio stogo.
Jei yra norinciu ir turinciu su kuo - nustatykite savo stoteles TX-430.625000 MHz RX-438.225 Mhz. (butent soteles, nes repiteris TX/RX dirba atvirksciai). Galingumas apie 25w, apreptis turetu buti nemaza. Internetas prijungas, su pasauliu rysys yra.

Rašyti atsakymą